Dziś jest r. Imieniny obchodzą

Wschowa. Festiwal 100droga

WSCHOWA / 29.01.2015

100 droga

Wielkimi krokami zbliża się festiwal 100droga we Wschowie. Impreza ściągnie do królewskiego miasta podróżników z całej Polski, którzy z pasją opowiadać będą o swoich przygodach.

Wschowa. Maski karnawałowe

WSCHOWA / 5.02.2015

Wschowa. Nowy Prezes w Spółce Komunalnej

WSCHOWA / 6.02.2015

wschowa

Marzena Janik została nowym prezesem Spółki Komunalnej we Wschowie. Dotychczasowy zarząd z Romanem Żaczykiem na czele został odwołany przez radę nadzorczą. To kolejne zmiany w strukturze Urzędu Miasta i Gminy Wschowa.

Wschowa. 4 Festiwal 100droga

WSCHOWA / 8.02.2015

Wschowa. Kryminalni odzyskali skradziony telefon komórkowy

WSCHOWA / 13.02.2015

telefon wschowa

Policjanci Wydziału Kryminalnego wschowskiej  Komendy Policji zatrzymali mężczyznę, który na początku lutego br. w szatni jednego ze wschowskich zakładów włamał się do szafki ubraniowej skąd ukradł telefon komórkowy.  W wyniku przeszukania u 35-latka policjanci odzyskali skradziony telefon.

Wschowa. Odpowie za kradzież drewna z lasu

WSCHOWA / 18.02.2015

wschowa drewno

Wczorajszego wieczoru wschowscy dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego w okolicach Szlichtyngowej zauważyli mężczyznę, który ciągnął z lasu wózek zapakowany drewnem. Jak się okazało łupem 29-latka padło drewno nie należące do niego.

Sława. Program oczyszczania wody

WSCHOWA / 19.02.2015

Wschowa. Dachował w przydrożnym polu

WSCHOWA / 20.02.2015

dachowanie wschowaDo poważnego zdarzenia drogowego doszło dzisiejszej nocy pomiędzy Wschową, a Osową Sienią. 28 - letni mieszkaniec Wschowy swoim BMW dachował w przydrożnym polu. Półprzytomny został przewieziony do szpitala w Lesznie. Policjanci ustalają okoliczności w jakich doszło do zdarzenia.

Wschowa. Zaginęła 48-letnia kobieta

WSCHOWA / 24.02.2015

zaginionaWschowscy policjanci poszukują 48-letniej Marzeny WYSOCKIEJ z miejscowości Nowe Drzewce w gminie Szlichtyngowa. Kobieta wyszła z domu 20 stycznia i do dnia dzisiejszego nie wróciła. Osoby, które posiadają informacje na temat zaginionej proszone są o kontakt ze wschowską Komendą Policji.

Wschowa. Plagi egipskie

WSCHOWA / 27.02.2015

Wschowa. Bezpieczne ferie w mieście i na Policji

WSCHOWA / 27.02.2015

wizyta policja wschowa

Wczoraj (26 lutego) Komendę Powiatową Policji we Wschowie odwiedziły dzieci ze wschowskiego Centrum Kultury i Rekreacji, które tegoroczne ferie spędzają w mieście. Młodzi wschowianie mogli przyjrzeć się z bliska pracy policjantów.

Wschowa. Rekrutacja przedszkolaków

WSCHOWA / 2.03.2015

zapisy przedszkole
Dziś (2 III) w gminie Wschowa rozpoczęła się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Wschowa. Brak odblasków pieszego

WSCHOWA / 19.03.2015

odblaski

Pomimo prowadzonych przez Policję w skali całego kraju działań prewencyjnych i ciągłego informowania o konieczności noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanych po zmierzchu nadal trafiają się lekkomyślni piesi, którzy łamią obowiązujące przepisy.

Wschowa. Oddał 35 tys. fałszywemu policjantowi

WSCHOWA / 26.03.2015

oszust z.gora

Wczoraj po południu 75-letni zielonogórzanin oddał 35 tysięcy złotych oszustowi podającemu się za policjanta CBŚ. APELUJEMY DO STARSZYCH OSÓB! NIGDY POD ŻADNYM POZOREM NIE WIERZCIE W ŻADNE HISTORIE GDY KTOŚ CHCE WASZYCH PIENIĘDZY.  

Wschowa. 2.000 złotowy mandat dla kierowcy ciężarówki

WSCHOWA / 27.03.2015

mandat man

Wczoraj (26 marca) policjanci ruchu drogowego przeprowadzili w skali całego kraju działania "Bus and Truck" skupiając swoją uwagę na pojazdach wielkogabarytowych. Policjanci ze wschowskiej drogówki zatrzymali do kontroli mieszkańca województwa śląskiego, który fałszował czas swojej pracy przy pomocy magnesu.

Wschowa. Misterium część 1

WSCHOWA / 31.03.2015

Wschowa. Czy powstanie Szkoła Katolicka?

WSCHOWA / 2.04.2015

wschowa szkola

W momencie gdy radni miejscy podjęli decyzję o likwidacji Gimnazjum nr 1 we Wschowie wydawało się, że sprawa szkoły jest tematem zamkniętym. Przejęciem placówki zainteresowało się jednak Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich. Obecnie zbierane są podpisy dla tej inicjatywy.

Sława. Bieg Wielkanocny

WSCHOWA / 7.04.2015

Wschowa. Wizyta Andrzeja Dudy

WSCHOWA / 14.04.2015

duda

Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta RP we wtorek 21 kwietnia przyjedzie do Wschowy. – Będzie możliwość porozmawiania o lokalnych problemach, a także o planach kandydata – mówi Marek Ast, prezes zarządu okręgowego PiS w województwie lubuskim.

Wschowa. Zmiany w strukturach Prawa i Sprawiedliwości

WSCHOWA / 14.04.2015

pis wschowaBurmistrz Szlichtyngowej Elżbieta Rahnefeld zrezygnowała z funkcji przewodniczącej powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości. – Przy natłoku pracy i obowiązkach, które podjęłam w gminie Szlichtyngowa, boję się, że nie dałabym rady sprostać temu wszystkiemu – tłumaczy Rahnefeld.

Wschowa. Wizyta kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy

WSCHOWA / 22.04.2015

wschowa duda

Kandydat na prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Andrzej Duda odwiedził Wschowę – Polska potrzebuje prezydentury aktywnej, odważnej, ale i rozważnej – mówił na spotkaniu z mieszkańcami.

Wschowa. Weekend pracowity, ale bezpieczny…

WSCHOWA / 5.05.2015

wschowa wodne

Zapewnienie bezpieczeństwa na drogach, wodzie, parkach oraz podczas licznych imprez to główne założenia wschowskich policjantów na długi „ majowy weekend”. W przeciągu kilku dni policjanci nałożyli kilkadziesiąt mandatów karnych w szczególności na piratów drogowych ale nie zabrakło również amatorów spożywania alkoholu w miejscach zabronionych jak również zakłócających spokój innym wypoczywającym.

Wschowa. „Zapobieganie handlowi ludźmi”

WSCHOWA / 13.05.2015

wyklad wschowaWschowscy i sławscy policjanci od kwietnia przeprowadzili cykl spotkań z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych w ramach VIII edycji projektu profilaktycznego „Zapobieganie handlowi ludźmi”.

Wschowa. Światłoczuły weekend we Wschowie czyli kręcimy się kinem

WSCHOWA / 17.03.2014

W piątek 14 marca i w sobotę 15 marca w ramach Polski Światłoczułej wschowianie mieli okazję obejrzeć trzy filmy Doroty Kędzierzawskiej i Arthura Reinharta.

Wschowa. "Żyj zdrowo i kolorowo"

WSCHOWA / POLICJA / 17.03.2014

A wschowa zyjzdrowo

Po raz XI w Domu Kultury w Sławie przeprowadzono Turniej Profilaktyki „Żyj zdrowo i kolorowo”. Przesłaniem turnieju jest propagowanie zdrowych form życia oraz przeciwdziałanie uzależnieniom wśród młodzieży.

Wschowa. Jarmark z sukcesem

WSCHOWA / 25.05.2014

Zakończył się drugi dzień Polsko-Niemieckiego Jarmarku Produktów Tradycyjnych. Rozstrzygnięto konkursy na najlepsze stoisko oraz produkt lokalny. Osoby, które oddały głosy również odebrały nagrody, w tym rower. Wieczorem były dwa koncerty: Koncert Boogie Boys oraz Burnin Hearts.

Wschowa. Konferencja PiS

WSCHOWA / 15.04.2015

Slawa. Tak pracuje WOPR

SLAWA - 28.07.2015

Przemęt. Dobra zabawa gwarantowana

PRZEMĘT / 14.08.2015

Wschowa. Powiat łączy się z innimi

POWIAT WSCHOWSKI / 14.11.2013

Lubuskie map

Powiat wschowski przystąpił do Związku Powiatów Lubuskich. Samorządy uznały, że tylko w grupie są w stanie pozyskać duże pieniądze, które pozwolą m.in. na rozwiązanie problemów dotyczących geodezji. Konieczna suma nakładów na poziomie wszystkich powiatów członkowskich może przekroczyć 100 mln zł.

Wschowa. Konkurs recytatorski z okazji 140 rocznicy urodzin Lucy Maud Montgomery

WSCHOWA / 19.12.2014

zielone wzgorze wschowaZ okazji 140 rocznicy urodzin  Lucy Maud Montgomery, 16 grudnia, w Bibliotece Publicznej we Wschowie odbył się konkurs recytatorski, w którym wystąpili  gimnazjaliści z powiatu wschowskiego. Uczennice Gimnazjum Językowego i Gimnazjum nr 1 we Wschowie oraz Gimnazjum ze Szlichtyngowej zaprezentowały  wybrane przez siebie fragmenty powieści z cyklu o Ani Shirley.

Sława. Na Alei Gwiazd Bluesa

SŁAWA / 4.05.2015

Wschowa. Wyeliminować kierowców pijanych i pod wpływem narkotyków

POLICJA / WSCHOWA / 14.11.2013

Trzezwy poranek

Wschowscy policjanci przeprowadzili po raz kolejny działania pn. „Alkohol i Narkotyki”. Akcja ma na celu ujawnianie i eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców oraz kierujących będących pod działaniem środków działających podobnie do alkoholu.

Wschowa. Kontrola autobusów

WSCHOWA / 8.10.2014

kontrola wschowa

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego uczniowie ze wschowskich szkół uczestniczą w wyjazdach zorganizowanych. Aby bezpiecznie dotrzeć do miejsca zaplanowanej rozrywki wschowscy policjanci ruchu drogowego przed ich odjazdem skrupulatnie sprawdzają stany techniczne autobusów oraz trzeźwość kierowców.

Wschowa. Alkoblow dla każdego

WSCHOWA / 26.03.2015

alkomatNie tak rzadko zdarza się, że po wieczornej imprezie zakrapianej alkoholem następnego dnia czujemy się niepewnie zastanawiając się czy możemy bezpiecznie usiąść za kierownicą. Z tym problemem można było poradzić sobie sprawdzając swój stan trzeźwości u oficera dyżurnego w najbliższej jednostce Policji. Teraz stało się to łatwiejsze ponieważ sami możemy skorzystać z takiego urządzenia.

Przemęt. IX konkurs historyczny

PRZEMĘT / 2.12.2016

Wolsztyn. Parada Parowozów

WOLSZTYN / 1.05.2017

Wschowa. Policja na obchodach Święta Niepodległości

WSCHOWA / POLICJA / 13.11.2013

Wschowa policja listopad 11 0

Wczoraj, /11 listopada 2013 roku/ wschowscy Policjanci uczestniczyli w uroczystych obchodach Święta Niepodległości we Wschowie. Po mszy świętej za Ojczyznę ulicami miasta przeszedł biało-czerwony pochód.

Wschowa. Premiera książki Ryszarda Grycy

WSCHOWA / 6.05.2015 

Wschowa. Mali artyści na scenie

WSCHOWA / 14.05.2015

Wschowa. Strażacy pokazują jak udzielać pierwszej pomocy

WSCHOWA / 11.11.2013

Przedszkole pierwsza pomoc

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie w każdy piątek prowadzą, w Szkole Podstawowej nr 1 i 2 we Wschowie, zajęcia w ramach pomocy w edukacji uczniów w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Akcja trwa już od miesiąca, w godzinnych zajęciach uczestniczą uczniowie klas I – III.

Wschowa. Sonda przed wyborami

WSCHOWA / 14.11.2014

Wschowa. Pobudzony awanturnik

WSCHOWA / 10.12.2014

wschowa awantura

Wczorajszego wieczoru (9 grudnia) policjanci Wydziału Prewencji wschowskiej Komendy Policji skierowani zostali na interwencję dotyczącą awanturującego się domownika. Po wejściu do mieszkania mundurowi zastali młodego, bardzo pobudzonego mężczyznę. Zachowanie 28-latka wskazywało, że mógł być pod wpływem narkotyków. Czujność policjantów nie zawiodła i w takcie przeszukania znaleźli zapakowaną w woreczku marihuanę.

Leszno / Wschowa. Zniszczenia po wichurze

LESZNO / WSCHOWA / 1.04.2015

huragan

Na terenie powiatu leszczyńskiego strażacy odnotowali sześć zdarzeń związanych z silnymi podmuchami wiatru. Nikt w nich nie ucierpiał. Kilka budynków mieszkalnych zostało uszkodzonych po przejściu wichury w Hetmanicach. Z jednego z domów wiatr zerwał część dachu. Całkowicie zniszczony został warsztat samochodowy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 

Wschowa. Turniej Counter Strike

WSCHOWA / 19.08.2015

Sława. Uraz kręgosłupa po wypadku na budowie

SŁAWA / 10.11.2013

 Slawa wypadek budowa

Mieszkaniec Sławy uległ wypadkowi podczas prac budowanych prowadzonych w swoim gospodarstwie. Pod mężczyzną załamał się strop budynku gospodarczego. Poszkodowany został śmigłowcem przetransportowany do leszczyńskiego szpitala.

Wschowa. Zasłużony dla Gminy

WSCHOWA / 4.11.2014

muszkieta

Karola Muszkietę znają we Wschowie niemal wszyscy. Elegancki, szarmancki i obdarzony ogromnym poczuciem humoru starszy pan ma dla miasta ogromne zasługi. Na ostatniej sesji radni Wschowy podjęli uchwałę o nadaniu mu tytułu Zasłużonego dla Gminy Wschowa.

Wybory. We Wschowie bez rostrzygnięcia

WSCHOWA / 17.11.2014

Pierwsze głosowanie nie rozstrzygnęło, kto będzie rządził gminą Wschowa przez kolejne cztery lata. Żaden z kandydatów nie otrzymał więcej niż 50 procent głosów. Nieoficjalnie wiadomo, że w drugiej turze zmierzą się obecny włodarz Krzysztof Grabka oraz Danuta Patalas.  Radio Elka, Hania Ciesielska

Wschowa. Noc Muzeów

WSCHOWA / 18.05.2015

Sławski Jarmark - relacja

SŁAWA / 4.04.2015

Wschowa. Grand Prix 2015 siatkówki plażowej

WSCHOWA / 27.07.2015

A aziemiawschowskaW środę 22 lipca na plaży głównej w Lginiu rozegrano Grand Prix 2015 w siatkówce plażowej  młodzieży szkolnej. Przy pięknej pogodzie, na piaszczystym boisku  rywalizowały ze sobą  4 pary dziewcząt i 9 par chłopców.
Do zawodów zgłosiła się głównie młodzież mieszkająca i ucząca się w granicach wschowskiego  powiatu, ale również z Głogowa , Leszna, Zielonej Góry czy Łodzi.

Przemęt. Dzień dobry biblioteko

PRZEMĘT /  2.12.2016

Przemęt. Występ małych recytatorów

PRZEMĘT / 10.05.2017

Wschowa. Podsumowanie konkursu pt. „Wielokulturowość ziemi wschowskiej”

POWIAT WSCHOWSKI / 9.11.2013

PW wielokulturowosc1

24 października w nowej siedzibie Muzeum Ziemi Wschowskiej miało miejsce oficjalne rozstrzygnięcie konkursu „Wielokulturowość ziemi wschowskiej”. Do konkursu w czasie wakacji Stowarzyszenie Czas A.R.T zaprosiło uczniów wszystkich szkół na terenie powiatu.

Wschowa. Włamał się do baru i okradł samochód

WSCHOWA / POLICJA / 25.05.2014

A wschowa zlodziej zlapany

Policjanci z Komisariatu Policji w Sławie w środę, tuż przed północą zatrzymali młodego mężczyznę, który chwilę wcześniej okradł z wartościowych przedmiotów zaparkowany w Sławie samochód osobowy. Jak się okazało, przed plądrowaniem auta włamał się do baru w Sławie, skąd ukradł butelkę z markowym alkoholem i pieniądze. Mężczyźnie po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie przedstawiono zarzuty.

Wybory. Rozmowa z Kingą Dąbrowską kandydatką na burmistrza Miasta i Gminy Wschowa

WYBORY / WSCHOWA / 8.10.2014

Źródło: protekst, youtube.com

Sława. Białe szaleństwo w UKS

SŁAWA / 22.02.2015

Wschowa. Rozpoczęto akcję "Bezpieczna Kobieta 2015"

WSCHOWA / 6.03.2015

Wczoraj (4 marca 2015 roku) na sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 we Wschowie ruszyła już XIV edycja bezpłatnego kursu samoobrony „Bezpieczna Kobieta”. W uroczystym otwarciu uczestniczył szef wschowskiej Komendy Policji.

Kontakt

Jeśli chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami, napisz.

Polubili nas

Polecamy

xvy
Osieczn24
Thursday the 9th. . Hostgator coupon - All rights reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce Czytaj więcej....

Akceptuj pliki Cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information