Dziś jest r. Imieniny obchodzą

Leszno. Nowe decyzje samorządu

LESZNO / 9.07.2014

A Leszno sesja minuta

Podczas ubiegłotygodniowej czwartkowej sesji Rady Miejskiej Leszna radni zgodzili się na utworzenie nowej specjalnej strefy ekonomicznej w rejonie ulicy Wilkowickiej. Otwiera to drogę do intensywnego rozwoju przedsiębiorstw takich jak: EuroComfort i Euroline. Radni podjęli kilka innych ważnych uchwał.

Samorząd. Mieszkańcy Krakowa mają razem z miastem budować smart city

SAMORZĄD / 6.07.2014

Krakowianie mają być współodpowiedzialni za budowanie inteligentnego miasta. Władze miasta wdrażają już inteligentne rozwiązania, które m.in. mają poprawić płynność ruchu, zachęcić do korzystania z komunikacji miejskiej, a tym samym poprawić komfort życia. Chcą jednak, by w planowaniu kolejnych przedsięwzięć współuczestniczyli krakowianie.

Samorząd. Polskie miasta wprowadzają inteligentne rozwiązania. Mają one zmniejszyć hałas, zanieczyszczenia i korki

SAMORZĄD / 19.06.2014

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pracuje nad Krajowym Systemem Zarządzania Ruchem, który łączyłby nową infrastrukturę drogową z inteligentnymi rozwiązaniami. Ma to poprawić płynność i bezpieczeństwo ruchu, a także komfort mieszkańców miast. W przyszłym roku mają ruszyć przetargi na główne elementy systemu, a rozpoczęcie jego działania na części sieci dróg krajowych planowane jest na 2020 rok.

Śmigiel. Prestiżowy tytuł dla samorządu

ŚMIGIEL / 14.06.2014

A smigiel tytul

Gmina Śmigiel otrzymała prestiżowy tytuł „Samorząd przyjazny szkole rozwijającej uczenie się uczniów” przyznany przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej z Warszawy oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Obie fundacje, realizujące od 2000 roku program „Szkoła ucząca się”, w ten sposób doceniły wsparcie władz samorządowych Śmigla udzielone Gimnazjum im.

Samorząd. NIK o nieruchomościach zajętych pod drogi gminne

SAMORZĄD / 13.06.2014

A droga budowa

Właściciele prawie jednej piątej nieruchomości zajętych pod drogi gminne nie mogą liczyć na szybkie uzyskanie od gmin odszkodowania. Dzieje się tak z powodu nieuregulowanego statusu prawnego tych nieruchomości lub braku stosownych wpisów w księgach wieczystych.

Samorząd. Partnerstwo publiczno-prywatne dla wielu samorządów jedyną szansą na zrealizowanie drogich inwestycji infrastrukturalnych

SAMORZĄD / 21.05.2014

Skomplikowana i niejasna sytuacja prawna utrudniają inwestycje w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Mimo to będzie ono coraz szerzej wykorzystywana, zwłaszcza przez polskie samorządy. Dla nich może być to jedyna szansa na przeprowadzenie kosztownych inwestycji.

Samorząd. NIK o oznakowaniu dróg

SAMORZĄD / 25.04.2014

A znaki drogowe

Oznakowanie niezgodne z przyjętą organizacją ruchu, zniszczone znaki drogowe, nieczytelne pasy na jezdni, nagromadzenie znaków utrudniające ich odczytanie, braki w oznakowaniu, reklamy zasłaniające znaki, wreszcie w wielu przypadkach brak przyjętej organizacji ruchu – to wszystko ujawnili na polskich drogach kontrolerzy NIK i działający na zlecenie Izby inspektorzy z Urzędów Wojewódzkich. 

Samorząd. Lublin szuka inwestorów. Chce zaangażować się w prace nad prototypem autobusu elektrycznego

SAMORZAD / 16.04.2014

Lublin potrzebuje napływu kapitału zewnętrznego. To właśnie inwestorzy z innych obszarów kraju i z zagranicy mają pomóc tworzyć nowe miejsca pracy dla mieszkańców. Miasto chce ich zachęcać m.in. oferując tereny w specjalnej strefie ekonomicznej, pomoc w kontaktach ze Wschodem oraz duży potencjał akademicki. W regionie i w samym Lublinie poprawia się infrastruktura oraz transport. Władze miasta angażują się także w prace nad lubelskim autobusem elektrycznym.

Samorząd. Wielkopolska nadrabia dwuletnie zaległości w budowie sieci szerokopasmowej. Inwestycja ma być gotowa do końca roku

SAMORZĄD / 3.03.2014

W ciągu dziewięciu kolejnych miesięcy w Wielkopolsce musi powstać 4,5 tys. km sieci szerokopasmowej. Prace przyspieszono, by budowę zakończyć na czas, ale długo były one hamowane przez unijną biurokrację. W realizacji strategicznej dla regionu inwestycji nie pomagały także lokalne problemy polityczne, wątpliwości dotyczące przetargów publicznych i zawiły system rozliczeń.

Leszno. Konsultacje samorządowe na Zaborowie

LESZNO / 18.03.2014

Prezydent Leszna zaprasza na konsultacje samorządowe mieszkańców Zaborowa w najbliższy czwartek o godz. 18:00 w budynku SP4.

Samorząd. NIK chce powołania instytucji do kontroli zamówień publicznych i prac nad usprawnianiem przetargów

SAMORZĄD / 16.03.2014

Głównym kryterium przy rozstrzyganiu publicznych przetargów powinien być najniższy koszt, a nie najniższa cena – uważa prezes Najwyższej Izby Kontroli. Powinien on uwzględniać m.in. koszty utrzymania inwestycji. NIK apeluje także o stworzenie urzędu, który kontrolowałby przetargi i na bieżąco udoskonalał prawo z nimi związane.

Samorząd. Prezes NIK: rażąco niska cena powinna wykluczać firmy z przetargów publicznych

SAMORZĄD / 9.03.2014

Jest szansa na uchwalenie kolejnej nowelizacji ustawy – Prawo zamówień publicznych. Po niewielkich poprawkach Senatu projekt wróci do Sejmu. To jeden z pięciu projektów zmian złożonych w Sejmie. Dotyczy on podniesienia limitu wartości inwestycji, powyżej którego konieczny jest przetarg.

Samorząd. Wymiana oświetlenia na energooszczędne może obniżyć rachunki gmin nawet o dwie trzecie

SAMORZĄD / 8.03.2014

Inwestycja w wymianę oświetlenia konwencjonalnego na LED-owe w całej Polsce pozwoliłby rocznie zaoszczędzić tyle prądu, ile produkuje duża elektrownia o mocy 2 GW. Na wymianę gminnych lamp zdecydowała się m.in. gmina Przytyk w województwie mazowieckim i jej roczne opłaty za oświetlenie spadły z 500 tys. zł do 120 tys. zł. Teraz samorządy będą mogły także skorzystać z dofinansowania unijnego przeznaczonego na ten cel.

Samorząd. Samorządy organizują „Zimę w mieście”. Tylko w Warszawie z zajęć w ferie skorzysta 10 tys. dzieci

SAMORZĄD / 15.02.2014

Rozpoczęła się ostatnia tura ferii. Od dziś z zimowego wypoczynku korzystają dzieci i młodzież z województw: mazowieckiego, zachodniopomorskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Nie wszystkich rodziców stać jednak na to, by zapewnić swoim dzieciom atrakcyjny dwutygodniowy wyjazd. Z myślą o najmłodszych, którzy w tym czasie zostaną w domu, samorządy organizują akcje pod hasłem „Zima w mieście”.

Samorząd. Polskie Inwestycje Rozwojowe dofinansują spalarnie i elektrociepłownie

SAMORZĄD / 14.01.2014

Polskie Inwestycje Rozwojowe zasypywane są wnioskami o dofinansowanie inwestycji w spalarnie i elektrociepłownie. Chcą one w ten sposób dostosować zakłady do zaostrzających się za dwa lata przepisów środowiskowych. Wśród analizowanych przez PIR projektów są również inwestycje transgraniczne. Jeden z nich dotyczy korytarzy transportowych.

Gostyń. Aktywny samorząd w powiecie

POWIAT GOSTYŃSKI / 14.02.2014

A aktywny samorzad

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu informuje, że powiat gostyński przystąpił w 2014 roku do realizacji programu pilotażowego „AKTYWNY SAMORZĄD”. Jest to program dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Samorząd. GDDKiA: Na drogi trafi nawet 40 mld zł z polskiego budżetu do 2020 r. Unia da drugie tyle

SAMORZĄD / 12.02.2014

Polska wyda nawet ponad 40 mld zł z własnych środków w ciągu najbliższych 5-6 lat na budowę dróg. Do tego dojdzie ponad 11 mld euro, czyli ok. 45 mld zł ze środków unijnych. Dokończone zostaną przede wszystkim autostrady i drogi ekspresowe, szczególnie te wpisane do unijnej sieci TEN-T.

Samorząd. Inwestorzy omijają Polskę. Coraz mniej bezpośrednich inwestycji zagranicznych

SAMORZĄD / 11.02.2014

Polska od dwóch lat zmaga się z zastojem w napływie bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Głównie wynika to z nieudolnych działań administracji publicznej. – Nie jesteśmy po prostu na świecie postrzegani jako kraj, który może iść ścieżką dynamicznego wzrostu gospodarczego – zauważa Rafał Antczak z Deloitte.

Kościan. Przystąpili do "Aktywnego Samorządu"

POWIAT KOŚCIAŃSKI / 10.02.2014

 A aktywny samorzad

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościanie informuje, że trzeci rok z rzędu powiat kościański przystąpi w 2014 roku do realizacji programu „AKTYWNY SAMORZĄD”. Jest to program finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Samorząd. NIK o aktywizacji zawodowej osób 50+

SAMORZĄD / 7.02.2014

NIK skontrolowała, jak Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz wybrane 24 powiatowe urzędy pracy realizują programy aktywizacji zawodowej tej grupy bezrobotnych.

Samorząd. Ten rok będzie przełomowy dla specjalnych stref ekonomicznych. Czekają je duże zmiany

SAMORZĄD / 6.02.2014

Specjalne strefy ekonomiczne czekają w tym roku duże zmiany. Zaczną przyciągać inwestorów nie tylko infrastrukturą i preferencyjnymi warunkami inwestowania, lecz także kadrą naukową i parkami technologicznymi. Powstanie specjalna platforma ułatwiająca współpracę pomiędzy inwestorami z różnych stref w całym kraju.

Kontakt

Jeśli chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami, napisz.

Polubili nas

Polecamy

Wednesday the 30th. . Hostgator coupon - All rights reserved.