Dziś jest r. Imieniny obchodzą

Jutrosin. Moralność pani Dulskiej po leszczyńsku

JUTROSIN / 14.11.2014

A Jutrosin Dulska

Pod koniec października, w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Jutrosinie odbył się spektakl teatralny „Moralność Pani Dulskiej”, wg Gabrieli Zapolskiej, w reż. Ewy Halatyn, w wykonaniu Teatru Agrafka z Leszna.

Szymanowo. Wykonanie odwiertu zakończone sukcesem

RAWICZ / 6.02.2015

odwiert szymanowo

Firma Palomar Natural Resources z sukcesem zakończyła prace wiertnicze na odwiercie Rawicz 12 SL-1, znajdującym się w Szymanowie. Kolejnym etapem działań będzie przeprowadzenie miesięcznych testów złożowych, które pozwolą wstępnie ocenić potencjał produkcyjny.

Rawicz. Policjanci poszukują podejrzanego o wyłudzenia

RAWICZ / 10.02.2015

wyludzenia rawicz

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu proszą o kontakt wszystkich tych, którzy rozpoznają osobę widoczną na zdjęciu. Mężczyzna może mieć związek z licznymi oszustwami polegającymi na wykorzystaniu przekazów pieniężnych realizowanych przez znaną firmę,  przy zakupie samochodów za pośrednictwem portali internetowych.

Rawicz. Uszkodził i ukradł auto, bo się zdenerwował

RAWICZ / 16.02.2015

policja logo 227-latek odpowie za kradzież samochodu, telefonu komórkowego oraz za uszkodzenie mienia. Mężczyzna auto i telefon zabrał swojej byłej dziewczynie.

Rawicz. Działania policjantów drogówki „Trzeźwy poranek"

RAWICZ / 16.02.2015

akcja poranek

Policjanci z rawickiej drogówki przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek". W trakcie rannych godzin funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości blisko 650 osób. Zatrzymano dwie osoby, które kierowały na „podwójnym gazie” Za jazdę w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym grozi do 2 lat więzienia.

Rawicz. Zmiana siedziby Urządu Stanu Cywilnego

RAWICZ / 23.02.2015

rawicz ratusz 2

Od dzisiaj (tj. 23.02.2015.) swoją siedzibę zmienia Urząd Stanu Cywilnego.  Wszelkie sprawy w USC załatwiać teraz będziemy na ul. Marszałka J. Piłsudskiego 19. Urząd Stanu Cywilnego przejmie biura po „dowodach osobistych”. Telefoniczny kontakt z pracownikami USC możliwy będzie pod następującymi numerami: 65 546 31 73 i 65 546 31 91.

Rawicz. Oficjalne otwarcie dworca PKP

RAWICZ / 16.03.2015

dworzec kolejowy

Polskie Koleje Państwowe w dniu 19 marca od godziny 13.00 zapraszają na oficjalne otwarcie rawickiego dworca. Z przygotowanych przez organizatorów atrakcji mogą skorzystać nie tylko zaproszeni goście, ale wszyscy chętni, którzy pojawią się w wyremontowanym budynku dworca. Organizatorzy zapewniają, że znajdzie się coś, zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych. Szczegóły na plakacie.  

Rawicz. Będą sprzątać na rowerach

RAWICZ / 17.03.2015

rowery rawiczW Rawiczu planowane jest zatrudnienia dwóch bezrobotnych osób do sprzątania centrum miasta. Udogodnieniem dla sprzątających mają być rowery z wózkiem na kosze. Takie zestawy już gmina zakupiła.  

Sowiny. Protest przeciwko budowie chlewni

RAWICZ / 1.04.2015

sowinyMieszkańcy Sowin protestują przeciwko budowie chlewni. W  leszczyńskim biurze Prawa i Sprawiedliwości odbyła się konferencja z udziałem przeciwników hodowli świń w centrum wsi. - Ta hodowla obniży poziom naszego życia. My chcemy czystego powietrza i świętego spokoju – mówiła Alicja Lokś, przewodnicząca Rady Sołeckiej.

Rawicz. Policyjne patrole rowerowe

RAWICZ / 28.04.2015

rower rawiczNa ulicach miasta będzie można zauważyć policyjne patrole rowerowe. Funkcjonariusze zostali wyposażeni w jednoślady w celu poprawy bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Rawicz. Kradł rowery, kurtki i... co się dało

RAWICZ / 6.05.2015

policja logo 2

16-letni mieszkaniec Rawicza za szereg przestępstw, których dopuścił się w ostatnim czasie odpowie przed sądem dla nieletnich. Rawiccy funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia i zwrócili pokrzywdzonym osobom.

Bojanowo. Samorząd proponuje inny podział środków unijnych

BOJANOWO / 14.11.203

Z inicjatywy Burmistrza Bojanowa Rada Miejska przyjęła podczas XXXII sesji Stanowisko w sprawie propozycji podziału środków PROW na lata 2014-2020. Z przedstawionego projektu podziału środków unijnych w nowej perspektywie programowania wyłączona została możliwość współfinansowania większości inwestycji gminnych, takich jak gospodarka wodno-ściekowa i budowa dróg (czyli podstawowa infrastruktura równoważąca dysproporcje pomiędzy wsią a miastem).

Sport. Karatecy z Rawicza wywalczyli 8 medali na Cuprum Cup

SPORT / RAWICZ / KARATE / 25.11.2013

Rawicz karate1

Rawiccy kaartecy wzieli udział w Cuprum Cup , turnieju karate WKF zorganizowanym w Legnicy. W zmaganiach wzięło udział 330 zawodników z 30 klubów. Zawodnicy Rawickiego Klubu Karate Surem wywalczyli 8 medali. Szczegóły poniżej.

Rawicz. Anita Włodarczyk w SP4

RAWICZ - 29.10.2014

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 spotkali się dziś z mistrzynią i rekordzistką świata w rzucie młotem.

Jutrosin. Ukradła telefon

RAWICZ / 20.03.2015

policja logo 2

35-letnia mieszkanka Jutrosina podczas wizyty u kosmetyczki ukradła telefon komórkowy. Kobieta do kradzieży przyznała się dopiero wtedy, gdy policjanci znaleźli przy niej skradzione mienie. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Miejska Górka. Lekcja na policji

RAWICZ / 14.05.2015

lekcja policja

Licealiści z Zespołu Szkół w Miejskiej Górce, którzy uczą się na kierunku policyjnym w ramach programu kształcenia odbyli zajęcia w rawickiej jednostce policji.

Rawicz. Podsumowanie Festiwalu Sportu

RAWICZ / POLICJA / 15.11.2013

Rawicz policja sport

W rawickim kinie ,,Promień'' władze samorządowe zorganizowały podsumowanie 24 godzinnego Rawickiego Festiwalu Sportu. Spotkanie było okazją do przypomnienia przebiegu imprezy i podziękowania tym wszystkim, którzy włączyli się do jej organizacji.

Sarnowa. Ferie z Pyrkiem

RAWICZ / 20.02.2015

rawicz policjaFunkcjonariusze z rawickiej komendy brali udział w zajęciach podczas zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży w Szkole Podstawowej nr 5 w Sarnowie. W prowadzonych warsztatach uczestniczyło 49 dzieci. Sporą atrakcją była wielkopolska maskotka Policji sierż. Pyrek

Rawicz. Zbadaj się i zyskaj spokój o swoje zdrowie!

RAWICZ / 13.11.2013

Dnia 15 listopada 2013r. mammobus kolejny raz odwiedzi Rawicz. Panie znów będą miały szansę zgłosić się na profilaktyczne badanie piersi. Warto poświęcić krótką chwilę, aby wykonać badanie i zyskać spokój o swoje zdrowie.
Mammobus stanie w parku koło Domu Kultury w Rawiczu.

Rawicz. Tragedia w Zaborowicach

RAWICZ / STRAŻ POŻARNA / 15.05.2014

pozar zaborowiceW środę (14.05) o godz. 18.00 dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu przyjął zgłoszenie o pożarze mieszkania w Zaborowicach (gm. Bojanowo). Z jego treści wynikało, iż w palącym się lokalu mogą przebywać ludzie. W tym samym czasie podobna informacja wpłynęła do Komendy Powiatowej PSP w Górze (woj. dolnośląskie). Niezwłocznie z obu powiatów zostały skierowane na miejsce zdarzenia zastępy Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych i Ochotniczych Straży Pożarnych, łącznie 7 wozów. Jednocześnie zawiadomiono dyspozytora medycznego oraz dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Rawicz. Narodowy Memoriał Młodzieży

POWIAT RAWICKI / 13.11.2013

PR mapa

Z inicjatywy Klubu Seniora w Sułowie Stowarzyszenie Narodowy Memoriał Młodzieży Sułów podjęło się budowy pomnika historycznego upamiętniającego wydarzenia i osoby, które z narażeniem zdrowia i życia walczyły o wolność Ojczyzny. Ma on mieć kształt mapy Polski z słupami symbolizującymi patriotyczne działania młodzieży w gminach.

Rawicz. Spotkanie w Domu Kultury

RAWICZ / 22.10.2014

senior rawicz

Zarząd Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Rawiczu, gorąco zaprasza emerytów i rencistów Miasta i Gminy Rawicz na spotkanie w Rawickim Domu Kultury, w dniu 5 listopada br. o godz. 16:00.

Szymanowo. Zakończono prace wiertnicze

RAWICZ / 27.01.2015

odwiertFirma Palomar Natural Resources z sukcesem zakończyła prace wiertnicze na odwiercie Rawicz 12 SL-1, znajdującym się w Szymanowie. Kolejnym etapem działań będzie przeprowadzenie miesięcznych testów złożowych, które pozwolą wstępnie ocenić potencjał produkcyjny.

Szymanowo. Zakończenie testów

RAWICZ / 2.03.2015

odwiertMamy przyjemność poinformować, że firma Palomar Natural Resources planowo zakończy testy przypływu gazu mające na celu określenie charakterystyki i składu chemicznego surowca oraz potencjału produkcyjnego złoża.

Rawicz. Policja prosi o pomoc w znalezieniu auta

RAWICZ / POLICJA / 13.11.2013

VW EOS

Przedwczoraj rawicka policja została powiadomiona o kradzieży auta. Pojazd m-ki Volkswagena EOS koloru jasno złotego z 2011 roku, został skradziony z ulicy Kobylińskiej w Miejskiej Górce. Właściciel VW zawiadomił, że samochód zniknął w nocy z niedzieli na poniedziałek między godziną 17:00 a 16:30. Straty zostały wycenione na około 70 tysięcy złotych.

Rawicz. Kierowca skasował Opla

JUTROSIN / STRAŻ POŻARNA / 12.11.2013

Jutrosin opel

W miniona sobotę ok. godz. 19.00 na skrzyżowaniu drogi Jutrosin – Dłoń z drogą w kierunku Smolic zderzyły się suzuki vitara i opel astra. Przyczyną kolizji było najprawdopodobniej wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez jednego z kierujących.

Miejska Górka. TVP na Warsztatach

MIEJSKA GÓRKA / 19.12.2013

MG TV

W grudniu na Warsztatach Terapii Zajęciowej gościła TVP. Wszystko za sprawą udziału Gminy Miejska Górka w IV edycji konkursu „Wielkopolska Otwarta dla Niepełnosprawnych”. 

Rawicz. Groźna kolizja w centrum miasta

RAWICZ / 2.10.2014

A Policja kolicja skuter

Wczoraj popołudniu kierująca Toyotą Yaris 21- letnia mieszkanka gminy Wąsosz jadąc ulicą Scherwentkego w Rawiczu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w prawidłowo jadący ulicą Wazów motorower marki Lieke, którym kierował 19 - letni mieszkaniec gminy Miejska Górka. Na szczęście motorowerzysta doznał tylko stłuczenia lewego kolana.

Miejska Górka. "Trzeźwy poranek"

RAWICZ / 23.03.2015

pijany kierowca

Dzisiaj we wczesnych godzinach rannych na terenie gminy Miejska Górka rawiccy funkcjonariusze przeprowadzali dziania „Trzeźwy poranek”. W akcji brało udział 8 policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze poddali badaniu trzeźwości około 900 kierujących. Efektem tych czynności było wyeliminowanie z ruchu trzech pijanych użytkowników dróg.

Rawicz. Wandale staną przed sądem

RAWICZ / 1.04.2015

policja logo 2Rawiccy funkcjonariusze zatrzymali dwóch wandali, którzy zniszczyli auta. Jeden ze sprawców skoczył na maskę passata i kopiąc wybił szybę czołowa, drugi swoje emocje wyładował na lusterku od toyoty. Poniesione straty wyniosły kilkaset złotych. Obaj rawiczanie staną przed sądem grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Wiele wskazuje na to, że będą musieli pokryć wyrządzone straty.

Rawicz. Dzisiaj pięciu skazanych opuściło więzienie

RAWICZ / 9.11.2013

areszt 1-15

Sądy pracują w ten weekend. Zmieniają kary skazanym, którzy odsiadują w więzieniach za jazdę po pijanemu. Dzisiaj, już 5 skazanych wyszło przed terminem z Zakładu Karnego z Rawicza. Powodem tej rewolucji są zmiany w kodeksie karnym, które weszły dzisiaj w życie. Teraz jazda rowerem pod wpływem alkoholu jest wykroczeniem, a nie przestępstwem.

Rawicz. Debata społeczna - "Decydujmy wspólnie"

RAWICZ / 19.11.2013

Rawicz debata policja

Debaty społeczne to okazja, aby podzielić się spostrzeżeniami, wyrazić opinie na temat miejsc, w których przebywamy, żyjemy każdego dnia. Zorganizowana przez rawicką policję debata pod hasłem „Decydujemy Wspólnie” dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa w rejonie naszego powiatu. Na pytania lokalnego społeczeństwa odpowiadali zwierzchnicy wielkopolskiej policji jak i zaproszone do dialogu władze samorządowe.

Pakosław. „Świąteczna przygoda w bibliotece”

PAKOSŁAW / 19.12.2013

Pakoslaw przedszkolaki

16 grudnia 2013 roku w Bibliotece w Chojnie odbył się spektakl teatralny Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa pt. „Świąteczna przygoda”. Filia Biblioteczna w Chojnie zaprosiła na teatrzyk dzieci z Przedszkola w Chojnie oraz uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Chojnie. 

Jutrosin. Zaproszenie na Otwarte Mistrzostwa w Wyścigach Drezyn Ręcznych

JUTROSIN / 28.07.2014

A drezyny

Międzygminny Związek Turystyczny „Wielkopolska Gościnna” oraz Gmina Jutrosin zapraszają na Finał Otwartych Mistrzostw Gościnnej Wielkopolski w wyścigach drezyn ręcznych, który odbędzie się na dworcu kolejowym w Jutrosinie w niedzielę 03 sierpnia 2014 roku o godz. 15:00. Zapisy osad oraz regulamin zawodów do pobrania na dworcu PKP Jutrosin w dniu zawodów od godz. 14:00.

Rawicz. Makabryczne odkrycie policjantów

RAWICZ / 30.01.2015

policja logo 2

Dziś i jutro przesłuchiwana będzie 31-latka, u której w mieszkaniu znaleziono słoiki z trzema ludzkimi płodami. Po wstępnych oględzinach ich wiek określa się na kilkanaście tygodni. Kobieta była już wcześniej notowana za narkotyki i poświadczenie nieprawdy.

Jutrosin. Kwesta na jutrosińskim cmentarzu

JUTROSIN / 10.11.2013

jutrosin cmentarz

Jak co roku - członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Jutrosińskiej zbierali pieniądze na wyremontowanie opustoszałych grobów. Przez te wszystkie lata - inicjatorom kwesty udało się już ich wiele wyremontować. Wśród nich można wymienić m.in. wybudowanie nowego grobu dla ostatniego przedwojennego burmistrza Jutrosina - Izydora Kaminiarza.

Bojanowo. Informacja z XXXIII sesji Rady Miejskiej

BOJANOWO / 2.12.2013

Bojanowo sesja

28 listopada 2013 roku o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Bojanowie odbyła się XXXIII sesja Rady Miejskiej. Po wysłuchaniu informacji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bojanowie oraz Burmistrza Bojanowa o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym radni podjęli uchwały w sprawie: wniesienia przez Gminę Bojanowo wkładów do Miejskiego Zakładu Oczyszczania Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie, oraz zmian uchwały budżetowej na 2013 rok

Rawicz. Rawicki Jarmark Historyczny 2014

RAWICZ / 8.10.2014

Źródło: Zycie Rawicza, youtube.com

Rawicz. Niepubliczny Żłobek "Mały Książę"

RAWICZ / 5.02.2015

zlobek Informujemy o powstaniu w Rawiczu Niepublicznego Żłobka "Mały Książę" . Żłobek to kolejna - oprócz funkcjonujących na terenie naszej gminy dziennych opiekunów - forma opieki nad dziećmi w wieku od ukończenia 20 tygodnia życia do lat 3.

Rawicz. Siostra uszkodziła auto brata

RAWICZ / POLICJA / 9.11.2013

 

Alfa romeo

Siostra uszkodziła auto swojego brata. Zrobiła to, bo nie chciał jej pożyczyć pieniędzy na alkohol. 22-letnia rawiczanka usłyszała zarzut , za który grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Rawicz. Świętowano liczbę Pi

RAWICZ / 27.03.2014

Zobacz jak uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 w Rawiczu świętowali liczbę Pi. Więcej o dniu liczby Pi niżej.

Rawicz. Przyjaciele szkoły dostali statuetki

RAWICZ / 21.04.2014

A Rawicz ZSZ przyjaciele

W Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu tuż przed świętami odbyła się akademia z okazji dnia patrona, którym jest Stefan Bobrowski. Była to okazja do uhonorowania firm, które ściśle współpracują z placówką i pomagają kształcić uczniów w danych zawodach.

Kontakt

Jeśli chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami, napisz.

Polubili nas

Polecamy

xvy
Osieczn24
Monday the 30th. . Hostgator coupon - All rights reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce Czytaj więcej....

Akceptuj pliki Cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information