Dziś jest r. Imieniny obchodzą

Gostyń. Wyjazd do Niemiec po doświadczenie

GOSTYŃ / 25.02.2015

wyjazd niemcy„Ja się uczę - ty się bawisz. Zagraniczny staż dla uczniów” to kolejny projekt realizowany przez Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, w ramach którego na dwutygodniowe praktyki do Frankfurtu wyjechała kolejna grupa uczniów. Celem wyjazdu, oprócz zdobywania doświadczenia praktycznego, jest także rozwój pod kątem językowym i kulturalnym.

W niedzielę do Niemiec wyjechała kolejna grupa 20 uczniów z ZSZ w Gostyniu w ramach projektu Erasmus+. - Tym razem projekt napisaliśmy z myślą o młodzieży z klas I i II kształcących się w zawodach technik mechatronik, ślusarz, stolarz i lakiernik – informuje Magdalena Jasik-Wiśniewska, jedna z koordynatorek projektu.

- W marcu 2014 Zespół Szkół Zawodowych złożył wniosek do Narodowej Agencji i tym samym stanęliśmy do konkursu z nadzieją, że po raz kolejny uda nam się pozyskać środki finansowe na zorganizowanie stażu dla naszych uczniów. I tak też się stało, Zespół Szkół Zawodowych po raz czwarty znalazł się w gronie najlepiej ocenionych placówek w kraju i otrzymaliśmy 100% wsparcie z Programu Erasmus+ na realizację kolejnego projektu – kontynuuje Magdalena Jasik-Wiśniewska.

Szkoła zajęła 75. miejsce wśród 599 złożonych wniosków. Jak informują opiekunowie młodzieży, zdobywając nowe doświadczenie i umiejętności, uczniowie przygotują „produkt końcowy”, którym tym razem będą zabawki edukacyjne wykonane z drewna z elementami metalowymi. Celem stażu, oprócz zdobywania doświadczenia praktycznego, jest także rozwój pod kątem językowym i kulturalnym.

- Przypomnijmy, że Zespół Szkół Zawodowych jest pionierem w Powiecie Gostyńskim w realizacji i pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych na umożliwianie naszym uczniom udziału w stażach zagranicznych. Pierwsze pieniądze pozyskane na terenie powiatu gostyńskiego w ramach nowego okresu programowania Unii Europejskiej na lata 2014 – 2020 trafiły właśnie do ZSZ – podkreślają koordynatorzy projektu.

- Zależy nam przede wszystkim na innowacyjności kształcenia i na stwarzaniu naszym uczniom możliwości do wszechstronnego rozwoju, zarówno tego zawodowego, jak i interpersonalnego. Współpraca ZSZ z ośrodkiem we Frankfurcie gwarantuje naszym uczniom możliwość zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń – dodają.

Koordynatorami projektu są Magdalena Jasik-Wiśniewska, Joanna Marcinkowska i Tymoteusz Wiśniewski. Jak zaznaczają nauczyciele przedmiotów zawodowych, w dobie integracji europejskiej i mobilności młodych ludzi szkoła kładzie nacisk na europejski wymiar kształcenia. Istotny jest zatem udział placówki w projektach unijnych.

MD, foto: ZSZ Gostyń, gostyn24.pl

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kontakt

Jeśli chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami, napisz.

Polubili nas

Polecamy

xvy
Osieczn24
Friday the 24th. . Hostgator coupon - All rights reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce Czytaj więcej....

Akceptuj pliki Cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information