Dziś jest r. Imieniny obchodzą

Potrącono 9-latka

Pogorzela / 25.11.2013

W miejscowości Kaczagórka, w gminie Pogorzela, doszło do potrącenia 9-latka. Chłopiec wpadł pod samochód, po tym jak  wysiadł z autobusu. Na szczęście skończyło się na niegroźnych obrażeniach. 

Borek Wlkp.Złapali pijanego kierowcę

GOSTYŃ / 5.11.2014

policja logo 2

Potrącił rowerzystkę i uciekł z miejsca zdarzenia. Kompletnie pijany kierowca, został jednak zatrzymany kilka kilometrów dalej. Było to możliwe dzięki przypadkowemu świadkowi, który pojechał za nim i zawiadomił policję. - Postępowanie tego człowieka jest godne naśladowania. Dziękujemy za wzorową postawę - mówi Sebastian Myszkiewicz, rzecznik gostyńskiej policji.

Gostyń. „Gostyń 1945. Jak przepędzono niemieckich okupantów w styczniu 1945 r."

GOSTYŃ / 26.01.2015

gostyn 1945

W sobotę 31 stycznia 2015 roku gostyński rynek przeniesie się na chwilę do 1945 roku. Ponad stu rekonstruktorów przybliży mieszkańcom wydarzenia sprzed 70 laty, kiedy wojska niemieckie zostały wyparte z Gostynia przez wojska Armii Czerwonej. Widowisko historyczne „Gostyń 1945. Jak przepędzono niemieckich okupantów w styczniu 1945 r." rozpocznie się o godz. 16.00.

Gostyń. Koncert bożonarodzeniowy na Świętej Górze

GOSTYŃ / 26.01.2015

koledy gostynW murach Bazyliki Świętogórskiej rozbrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu chórów z regionu gostyńskiego. Choć okres bożonarodzeniowy dawno za nami, to nie zabrakło osób, które z chęcią wysłuchały muzycznych aranżacji. Występy solistów publiczność nagradzała gromkimi brawami.

Gostyń. Można się już schronić pod wiatą

GOSTYŃ / 4.02.2015

wiata gostyn

Deszcz, śnieg i wiatr nie jest już straszny tym pasażerom, którzy oczekują na przyjazd autobusów komunikacji miejskiej przy ul. Helsztyńskiego w Gostyniu. Od pewnego czasu mogą schronić się pod wiatą. Zapytaliśmy gostyńskich urzędników czy podobne udogodnienia dla pasażerów pojawią się również w innych częściach miasta.

Krobia. „Krew to życie…” - akcji oddawania krwi

GOSTYŃ / 5.02.2015

krew gostynKrew to życie…” - to właśnie hasło przyświecało organizatorom „Wampiriady” w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi. Kilkudziesięciu ochotników zgłosiło się do oddania krwi. Zainteresowani niesieniem pomocy podkreślali, że najważniejsze w życiu jest zdrowie i jeśli mają ku temu okazję, chcą choć trochę wspomóc tych, którzy tej pomocy potrzebują.

Pogorzela. "Kocie" warsztaty plastyczne

GOSTYŃ / 5.02.2015

kocie warsztatyŚwiatowy Dzień Kota staje się coraz popularniejszy na całym świecie. Miłośników czworonogów nie brakuje, a obchody związane z tym świętem są okazją do organizowania szlachetnych akcji na rzecz bezdomnych zwierząt. Jedną z takich akcji zorganizowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Pogorzeli, którzy wykonali oryginalne ozdoby ze... starych książek, przypominające ich czworonożnych przyjaciół.

Żużel. Spotkanie z kibicami

SPORT / ŻUŻEL / GOSTYŃ / 6.02.2015

zuzel poniec

Fanów żużla w naszym regionie nie brakuje. Przekonali się o tym organizatorzy spotkania z zawodnikami Unii Leszno, które tym razem odbyło się w Poniecu. Kibice, którym bardzo zależało na autografach i zdjęciach z zaproszonymi gośćmi, nie zawiedli i licznie zgromadzili się w ponieckim Ośrodku Kultury.

Piaski. Zatrzymany za okradanie rodziny

GOSTYŃ / 6.02.2015

policja logo 2

Policjanci z Gostynia przedstawili 15 zarzutów kradzieży mieszkańcowi gminy Piaski. Mężczyzna od maja ubiegłego roku  systematycznie okradał swoich bliskich. Z domu w którym mieszkał wspólnie z matką i siostrzeńcami wynosił cenne rzeczy , a następnie sprzedawał je za bezcen. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Gostyń. Podtruły się czadem

GOSTYŃ / 9.02.2015

karetka gostyn

Matka i córka trafiły do szpitala w Gostyniu z objawami zatrucia czadem. Wcześniej kobieta straciła przytomność po wyjściu z łazienki. Przybyli na miejsce strażacy wykryli w mieszkaniu podwyższony poziom tlenku węgla. Cały budynek został przewietrzony, a jego właściciel zobowiązany do przeglądu pieców i przewodów kominowych. To nie pierwszy w tym roku przypadek podtrucia czadem w powiecie.

Siedlec. 65-lecie Koła Gospodyń Wiejskich

GOSTYŃ / 10.02.2015

siedlec kolo

Jubileusz 65-lecia istnienia obchodziło Koło Gospodyń Wiejskich w Siedlcu. Spotkanie stało się doskonałą okazją do podsumowań działalności organizacji. Były prezenty, życzenia, dużo wspomnień i wspólna zabawa. - W naszej wiosce mamy to szczęście, że jest ciągłość istnienia koła - przekonywała Irena Stachowiak z KGW Siedlec.

Gostyń. Akcja zbiórki krwi

GOSTYŃ / 10.02.2015

krew gostyn 2

Krew ludzka to płynna tkanka ustrojowa, której, mimo dużego postępu medycyny, nie udało się jeszcze zastąpić żadną inną substancją. Jak bardzo jest potrzebna, wiedzą uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, którzy wzięli udział w akcji zbiórki krwi.

Gostyń. Kobiety z niepełnosprawnością i film o Wilku

GOSTYŃ / 10.02.2015

gazeta

Problematyce wykluczenia kobiet z niepełnosprawnością poświęcony jest m.in. najnowszy numerze „Integracji”, udostępniany nieodpłatnie na terenie powiatu gostyńskiego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Gostyń. Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem

GOSTYŃ / 12.02.2015

pomoc gostyn 2

Już po raz dziewiąty Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Stowarzyszenie „Dziecko” i Bonifraterski Ośrodek Interwencji Kryzysowej przyłączają się do organizowanego pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości "Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw".

Chumiętki. Zwierzęta zatruły się czadem

GOSTYŃ / KROBIA / 11.02.2015

staraz gostynAż cztery jednostki straży pożarnej zostały wezwane do miejscowości Chumiętki w gminie Krobia. Według zgłoszenia miało tam dojść do groźnego pożaru obory. Na miejscu okazało się jednak, że to nie obora a... kurnik. Jak wstępnie ustalono przyczyną mogło być zwarcie instalacji elektrycznej.

Gostyń. Nocne „Laboratorium Edukacji Alternatywnej”

GOSTYŃ / 13.02.2015

nocna szkolaGimnazjum nr 2 w Gostyniu tętniło życiem. I to nocą. Wszystko dzięki członkom Samorządu Uczniowskiego i Grona Pedagogicznego, którzy przygotowali sporą ilość atrakcji w ramach projektu „Laboratorium Edukacji Alternatywnej”. Na uczniów czekały między innymi warsztaty z psychologii czy spotkania ze sportowcami.

Gostyń. Potrącił pieszego i uciekł za miejsca zdarzenia

GOSTYŃ / 12.02.2015

policja logo 2

Policjanci poszukują świadków zdarzenia do którego doszło 10 lutego br. w miejscowości Pijanowice. Kierowca samochodu marki Fiat Ciquecento lub Seicento, potrącił 6-letniego chłopca idącego z matką poboczem drogi. Sprawca kolizji nie zatrzymał się i odjechał w kierunku Żytowiecka.

Borek Wlkp. „Karaoke – Śpiewać każdy może"

GOSTYŃ / 14.02.2015

borek karaoke

W walentynkowym nastroju już po raz drugi przeprowadzona została zabawa dla boreckich seniorów pod hasłem „Karaoke – Śpiewać każdy może!”. Chętnych do uczestnictwa w zabawie nie brakowało i nie trzeba było ich długo namawiać do zaproponowanej przez borecki Ośrodek Kultury „rozśpiewanej formy” spędzania wolnego czasu.

Gostyń. Policyjna akcja "Truck-Bus"

GOSTYŃ / 15.02.2015

truck bus gostyn

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu przeprowadzili działania pod nazwa „Truck-Bus”.  Podczas wczorajszej akcji funkcjonariusze skontrolowali 39 pojazdów, nałożyli 49 mandatów karnych i zatrzymali 18 dowodów rejestracyjnych.

Gostyń. Historyczny pociąg retro

GOSTYŃ / 16.02.2015

pociag retroW kłębach dymu, dostojnie wtoczył się na stację, gdzie czekał już tłum mieszkańców. Pociąg retro zawitał na nieczynną stację w Gostyniu w ramach projektu "Walenty" zorganizowanego przez  Instytut Rozwoju i Promocji Kolei. Podczas postoju można było zwiedzić wnętrza zabytkowych wagonów, a także przyjrzeć się z bliska majestatycznej lokomotywie.

Gostyń. Zagłosowali... „na swoich”

GOSTYŃ / 17.02.2015

gostyn glosowanieW gminie Gostyń dobiegają końca wybory do rad sołeckich i osiedlowych. We wczorajszym głosowaniu uczestniczyło niewielu mieszkańców Osiedla Konstytucji 3 Maja, a to spowodowało, że do nowej rady weszła spora grupa młodych ludzi, którzy w przeciwieństwie do reszty licznie stawili się na zebraniu i zagłosowali... „na swoich”

Bodzewo. Walentynkowe przedstawienie z humorem

GOSTYŃ / 18.02.2015

bodzewo walentynki

Święto zakochanych można obchodzić na różne sposoby. Przekonali się o tym uczniowie szkoły w Bodzewie, którzy w nietypowy sposób świętowali walentynkowy dzień. Podczas zorganizowanego przedstawienia z humorem, dowiedzieli się, jak na przestrzeni wieków zmieniało się postrzeganie miłości.

Gostyń. " Koci balik"

GOSTYŃ / 18.02.2015

balik koci

Dzieci które kochają zwierzęta, lubiące rysować i malować wzięły udział w niezwykłym balu, którego obowiązkowym elementem były kocie akcenty - wąsy, uszka, ogony i pazurki. Imprezę przygotowali wolontariusze Gostyńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "Noe" z okazji Światowego Dnia Kota. Tego popołudnia w Hutniku na miłośników zwierząt czekały liczne niespodzianki.

Gostyń. Bydlo zainfekowane chorobą niebieskiego języka

GOSTYŃ / 19.02.2015

bydlo

Lekarze weterynarii zbadali partie 150 cieląt, które trefiły do naszego powiatu z Rumunii. Kontrola weterynaryjna wykazała, że część z nich została zainfekowana chorobą niebieskiego języka. Chore bydło zostało natychmiast zlikwidowane i zutylizowane, a pozostałe przeznaczono na ubój. Zdaniem Wielkopolskiego Lekarza Weterynarii choroba nie jest zagrożeniem dla ludzi.

Gostyń. Czy powstaną miejsca postojowe na zapleczu ul. Polnej?

GOSTYŃ / 20.02.2015

ulica gostynOd jakiegoś czasu przejazd tą spokojną niegdyś ulicą to poważne wyzwanie dla kierowców. Zwłaszcza w jej dolnej części - (…) Czasami ciężko się "schować" przed jadącymi z góry autami. Ruch jest intensywny, a dwa samochody się nie miną! - napisał do nas  na kontakt on-line czytelnik. Czy coś zamierzają z tym zrobić gostyńscy urzędnicy? O to zapytaliśmy u źródła.

Krobia. Mogą zaoszczędzić nawet 40 tys. zł rocznie

GOSTYŃ / 23.02.2015

pieniadz

Pięć firm wzięło udział w przetargu na ubezpieczenie majątku gminy Krobia. Urzędnicy właśnie sprawdzają oferty pod względem formalnym. Jest szansa, że samorząd zaoszczędzi nawet 40 tys. zł rocznie. Wszystko dlatego, że w branży ubezpieczeniowej panuje silna konkurencja, a firmom zależy na współpracy z samorządami.

Gostyń. Kompleksowa pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem

GOSTYŃ / 23.02.2015

pomoc gostyn 2W dniach od 23 do 28 lutego 2015 roku organizowany jest „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. W powyższym terminie w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu, w Prokuraturze Rejonowej w Gostyniu, w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, w Bonifraterskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Piaskach, w Stowarzyszeniu „Dziecko” oraz w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gostyniu specjaliści w ramach akcji będą codziennie pełnić dyżury. Inicjatywa ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem, jest też okazją do zasięgnięcia porady prawnej.

Gostyń. Co dalej z zabytkowymi kamienicami?

GOSTYŃ / 23.02.2015

kamienicaW najbliższych miesiącach okaże się, jakie będą losy dwóch kamienic, które od kilku lat i próbuje zbyć gostyński samorząd. Przetargi i obniżki cen nieruchomości na razie nie skusiły żadnego inwestora. Teraz ogłoszono kolejne rokowania, a ceny poszybowały w dół. Czy tym razem znajdą się chętni? Jeśli nie, jakie będą kolejne kroki władz?

Gostyń. Zatrucie tlenkiem węgla

GOSTYŃ / 24.02.2015

tlenek weglaNa terenie gospodarstwa ogrodniczego w Gostyniu ulatniający się tlenek węgla spowodował zatrucie 38-letniego mężczyzny. Nieprzytomnego przewieziono na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej szpitala w Lesznie. Kilkanaście minut wcześniej do podobnego zdarzenia doszło w Chumiętkach.

Pogorzela. Zatrzymani włamywacze

GOSTYŃ / 24.02.2015

policja logo 2

Policjanci z gostyńskiej patrolówki zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie i usiłowanie włamania. Sprawcy ukradli lub chcieli ukraść skrzynki wrzutowe na pieniądze umieszczone w myjni automatycznej. Podczas przesłuchania przyznali się do winy. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Gostyń. Zmarł Roman Skrzypczak

GOSTYŃ / 24.02.2015

roman skrz

W szpitalu w Poznaniu zmarł Roman Skrzypczak, były senator RP i przewodniczący leszczyńskiej Solidarności. Miał 65 lat.

Borek Wlkp. Mężczyzna utonął w przydomowej studni

GOSTYŃ / 24.02.2015

studniaTragicznie zakończyły się poszukiwania starszego mężczyzny, który wczoraj wieczorem wyszedł z domu i nie wrócił. Jego zwłoki znaleziono dziś przed południem. Prawdopodobnie wpadł do niezabezpieczonej studni, gdzie utonął. Najbliżsi zawiadomili najpierw lekarza...rodzinnego.

Gostyń. Msza Św. żałobna - Roman Skrzypczak

GOSTYŃ / 25.02.2015

roman skrz

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 21.02.2015 w wieku 64 lat zmarł nasz kochany ojciec, brat, szwagier i mąż Ś.P. Roman Skrzypczak. Msza Św. żałobna zostanie odprawiona w piątek  27.02.2015 o godz.12.30 w kościele p.w. Św.Małgorzaty w Gostyniu.
Złożenie trumny do grobu odbędzie się na cmentarzu w Gostyniu. Różaniec od środy w kaplicy przy szpitalu o godz. 18.00
W smutku pogrążona: Rodzina

Gostyń. Wyjazd do Niemiec po doświadczenie

GOSTYŃ / 25.02.2015

wyjazd niemcy„Ja się uczę - ty się bawisz. Zagraniczny staż dla uczniów” to kolejny projekt realizowany przez Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, w ramach którego na dwutygodniowe praktyki do Frankfurtu wyjechała kolejna grupa uczniów. Celem wyjazdu, oprócz zdobywania doświadczenia praktycznego, jest także rozwój pod kątem językowym i kulturalnym.

Gostyń. Łatanie dziur

GOSTYŃ / 25.02.2015

dziuryDziury w drogach, to największa zmora kierowców.  Jak co roku wystarczyło jednak trochę mrozu i śniegu, a niemal w każdej można znaleźć ubytki. Te najbardziej uciążliwe usuwano ostatnio w Gostyniu. Kolejne remonty wykonane zostaną po rozstrzygnięciu przetargu, czyli najwcześniej w marcu.

Krobia. Kolejna młodzież zasili wojskowe szeregi

GOSTYŃ / 26.02.2015

wojsko krobia

Kolejna grupa uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi została przyjęta do grona klas wojskowych. Podczas uroczystego ślubowania, do którego młodzież przygotowywała się przez kilka ostatnich tygodni, każdy z osobna złożył przysięgę i tym samym zobowiązał się do trzyletniego pełnienia wojskowych obowiązków.

Pudliszki. W trybie pilnym wyremontują drogę

GOSTYŃ / 26.02.2015

pudliszki drogaNa tę inwestycję mieszkańcy Pudliszek czekają z niecierpliwością. Wyremontowany zostanie odcinek drogi prowadzącej do zakładu przetwórczego Heinz. Z założenia nowa droga ma odciążyć ruch w centrum miejscowości. Zadanie jak podkreśla burmistrz Sebastian Czwojda musi zostać zrealizowane w trybie pilnym. A głównym powodem jest rozbudowa największego w gminie przedsiębiorstwa.

Pogorzela. Szkoła do likwidacji

GOSTYŃ / 27.02.2015

szkola likwidacjaSzkoła Filialna we Wziąchowie w gminie Pogorzela niebawem ma przestać istnieć. Decyzję o zamknięciu oddziału podjęto podczas ostatniej sesji rady gminy. Większością głosów radni zadecydowali, że od przyszłego roku szkolnego dzieci rozpoczną naukę w placówce w Pogorzeli. 

Borek Wlkp. Jabłko - motyw przewodni imprezy

GOSTYŃ / 2.03.2015

jablko borek

Dorodne, pełne witamin jabłka zamiast kwiatów otrzymały w prezencie mieszkanki gminy Borek Wlkp, które spotkały się, aby celebrować nadchodzący Dzień Kobiet. Dzięki fantazji organizatorów, to właśnie ten owoc stał się także bohaterem i podstawą wielu zabawnych konkursów w jakich panie bardzo chętnie wzięły udział. Tradycyjnie nie zabrakło też muzyki i życzeń.

Gostyń. Holenderskie rolatory pomogą niepełnosprawnym

GOSTYŃ / 2.03.2015

pomoc dzieciom gostyn

Kolejna partia sprzętu dla osób z niepełnosprawnością trafiła do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu. Jest to trzynaście rolatorów ułatwiających poruszanie się osobom mającym problemy z samodzielnością. Można je już odbierać w siedzibie PCPR w Gostyniu przy ul. Nowe Wrota 7. Sprzęt jest udostępniany nieodpłatnie.

Gostyń. Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu

GOSTYŃ / 2.03.2015

pijany kierowcaW sobotę na drogach powiatu gostyńskiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pijani kierowcy to mężczyźni w wieku 34 i 47 lat. Wobec nich zostanie wszczęte postępowanie przygotowawcze.

Pogorzela. Zdarzenie drogowe groziło wybuchem butli

GOSTYŃ / 10.03.2015

wypadek pogorzela

Skutki tego zderzenia mogły być o wiele poważniejsze. Samochód osobowy zderzył się z  pojazdem przewożącym butle gazowe, a następnie wpadł do rowu i dachował. Do szpitala została młoda kobieta. Na razie nie wiadomo jakich doznała obrażeń. Na miejscu cały czas pracują policjanci, którzy ustalają przyczyny i okoliczności zderzenia.

Gostyń. Likwidacja MZO

GOSTYŃ / 16.03.2015

mzo gostyn

Najdalej za rok Miejski Zakład Oczyszczania w Gostyniu przestanie istnieć. Radni Gostynia przegłosowali uchwałę o likwidacji spółki.  - Radni podjęli odważną, dobrą decyzję - twierdzi Jerzy Kulak, burmistrza Gostynia.  

Pępowo. Promują rękodzielników

GOSTYŃ / 16.03.2015

kiermasz pepowoKiermasz Wielkanocny w CSK Pępowo to kolejna impreza zorganizowana prze stowarzyszenie Ziołowieś Pępowo, podczas której każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na stoiskach przeważały głównie ozdoby świąteczne, ale były też dekoracje, torebki czy pyszne zdrowe herbaty.

Gostyń. Wyremontują kładkę oraz mostek

GOSTYŃ / 17.03.2015

mostek gostynCodziennie ta niewielką kładką przechodzą dziesiątki osób, tymczasem jej stan z każdym rokiem pogarsza się. Niewkluczone, że przejście trzeba będzie zburzyć i postawić od nowa. Gmina chce także zmodernizować mostek prowadzący do pobliskiej firmy. Fundusze na ten cel zabezpieczono w budżecie.

Gostyń. Niecodzienna akcja ratownicza

GOSTYŃ / 18.03.2015

kon gostyn

Podczas transportu koni w specjalnej przyczepie jeden z nich przewrócił się. Właściciele nie byli w stanie wydostać przerażonego zwierzęcia na zewnątrz. Na pomoc wezwano służby ratownicze.

Piaski. Szyją niepowtarzalne przedmioty

GOSTYŃ / 17.03.2015

torebki piaski

Gostyń24 to nie tylko portal i gazeta, ale też bilbordy, ulotki, plakaty oraz wszystko, co wiąże się z szeroko pojętą reklamą. Okazuje się, że niektóre reklamy można wykorzystać po raz drugi, tworząc z nich niepowtarzalne przedmioty, wyróżniające się na tle masowej produkcji.

Gostyń. Utrudnienia w ruchu

GOSTYŃ / 19.03.2015

dziura gostynKierowcy przejeżdżający przez Gostyń muszą liczyć się z utrudnieniami. Zamknięta dla ruchu jest ul. Nad Kanią i ul. Europejska. Drugi dzień naprawiana jest tam uszkodzoną kanalizacja. W wyniku awarii doszło też do zapadnięcia się nawierzchni jezdni nad siecią kanalizacyjną prowadzącą do studzienek.

Parlament Europejski wyraża zaniepokojenie budową kopalni

GOSTYŃ / 19.03.2015

kopalnia d.helsner

We wtorek 17 marca w Parlamencie Europejskim odbyło się posiedzenie Komisji Petycji, podczas której rozpatrywano sprawę m.in planów budowy kopalni węgla brunatnego w rejonie miejscowości Poniec, Krobia i Oczkowice. Petycję złożyła Sylwia Maćkowiak w imieniu stowarzyszenia Nasz Dom.

Gostyń. Po kładce nie będzie śladu

GOSTYŃ / 19.03.2015

kladka gostynJej stan techniczny od lat budził spore wątpliwości. W końcu wybudowano nowe przejście i podjęto decyzję o rozbiórce naziemnej kładki. Gmina ma już wymagane projekty i uzgodnienia, a także pieniądze zarezerwowane na ten cel. Za kilka miesięcy, po kładce nie będzie już śladu.

Nauka. Zobacz zaćmienie słońca

NAUKA / KOŚCIAN / 19.03.2015

ksiezycKościańskie obserwatorium astronomiczne zaprasza w piątek na rynek, gdzie na zainteresowanych czekać będą specjalne okulary i szybki umożliwiające bezpieczną obserwację zaćmienia słońca.

Chwałkowo. Zmiana siedziby komisji wyborczej

GOSTYŃ / 20.03.2015

komunia chwalkowo

Przed nami wybory prezydenckie, które jak wiadomo odbędą się w maju. W tym samym miesiącu, w którym dzieci przystępować będą do I Komunii Świętej. Z uwagi na termin, krobscy radni podjęli decyzję o przeniesieniu komisji wyborczej z sali wiejskiej do przedszkola. Powodem jest uroczystość rodzinna jaka w tym czasie odbywać się będzie w Chwałkowie.

Gostyń. Ekstremalna Droga Krzyżowa

GOSTYŃ / 23.03.2015

droga krzyzowa

Ponad 200 osób uczestniczyło w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która wiodła z Gostynia do Osiecznej. Pątnicy wyruszyli w trasę późnym piątkowym wieczorem. Idąc nocą w milczeniu, zmagali się z własnymi słabościami, zadając pytania sobie i Bogu. - Pielgrzymi po dotarciu do celu byli zmęczeni, ale też uśmiechnięci i z całą pewnością silniejsi duchowo - mówi ks. Paweł Bogdanowicz, organizator EDK w Gostyniu.

Gostyń. Przycinają suche konary

GOSTYŃ / 23.03.2015

suche konarySuche konary i gałęzie, które nachodzą na latarnie i drogi, są ogromnym zagrożeniem dla życia i zdrowia przechodniów oraz kierowców. Dlatego, dla bezpieczeństwa mieszkańców, pod piłę poszły drzewostany znajdujące się przy ul. Mostowej w Gostyniu. Wnioski w tej sprawie wielokrotnie kierowano do Gminy.

Gostyń. „Taniec bez granic”

GOSTYŃ / 30.03.2015

taniec gostyn

„W tańcu możesz pozwolić sobie na luksus bycia sobą” - tymi słowami znanego pisarza rozpoczęto VIII Otwarty Przegląd Taneczny „Taniec bez granic”. W sobotę na scenie gostyńskiego „Hutnika” zaprezentowali się tancerze z całej Wielkopolski. Wysoki poziom turnieju był dla jurorów poważnym wyzwaniem przy wyłanianiu zwycięzców.

Gostyń. Przekroczył prędkość niesprawną ciężarówką

GOSTYŃ / 1.04.2015

kolo lyse

Policjanci zakazali dalszej jazdy 37-letniemu kierowcy ciągnika siodłowego wraz z naczepą. Prowadzony przez niego zestaw był w złym stanie technicznym. Nie dość, że miał „łyse” opony i różną rzeźbę bieżnika na jednej osi, to jeszcze układ hamulcowy pozostawiał wiele do życzenia. Kontrola drogowa zakończyła się dla kierowcy mandatem i punktami karnymi oraz zatrzymaniem dwóch dowodów rejestracyjnych.

Gostyń. Podsumowanie Świąt Wielkanocnych

GOSTYŃ / 7.04.2015

policja logo 2

Spokojnie i bez poważniejszych zdarzeń upłynęły tegoroczne święta wielkanocne. W ciągu ostatnich dni odnotowano zaledwie kilka niegroźnych incydentów. Tego samego nie można niestety powiedzieć o statystykach w kraju, gdzie na drogach zginęło kilkadziesiąt osób. Zatrzymano również ponad tysiąc nietrzeźwych kierowców.

Bodzewo. Pracowity międzynarodowy weekend

GOSTYŃ / 14.04.2015

holandia

Grupa Holendrów przyjechała do Bodzewa. To przedstawiciele parafii St. Johannesga we Fryzji na czele z panią pastor. Od paru lat parafianie z St. Johannesga wspierają działalność Domu Dziecka w Bodzewie i Domu Dziecka w Gostyniu oraz podopiecznych PCPR w Gostyniu, czym zasłużyli już sobie na miano przyjaciół.

Gostyń. Policyjne działania "Alkohol i narkotyki"

GOSTYŃ / 14.04.2015

policja logo 2Wczoraj na drogach powiatu gostyńskiego policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Akcja miała na celu „eliminowanie” z ruchu drogowego kierowców będących pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Na 715-tu skontrolowanych kierowców, czterech z nich nie powinno wsiadać za kierownice.

Gostyń. Nowy pracownik Urzędu Miasta

GOSTYŃ / 15.04.2015

gostyn urzadW połowie marca Urząd Miejski w Gostyniu ogłosił nabór na wolne stanowisko ds. komunikacji społecznej i promocji. Wakat powstał po reorganizacji jednego z wydziałów i przesunięć pracowników wewnątrz urzędu. Ogłoszenie spotkało się ze sporym zainteresowaniem. Oferty złożyło blisko dwudziestu aplikantów. Dopiero rekrutacja podzielona na kilka etapów wyłoniła zwycięzcę.

Gostyń. Msza Święta w intencji Wielkopolskiej Policj

GOSTYŃ / 16.04.2015

msza gostyn

Wczoraj w sanktuarium na Świętej Górze w Gostyniu odprawiono mszę w intencji Wielkopolskiej Policji. W nabożeństwie uczestniczyli m.in. Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski i jego zastępca mł.insp. Rafał Kozłowski . Na uroczystość przybyli również przedstawiciele władz samorządowych, policjanci i przedstawiciele różnych służby mundurowych.

Gostyń. Czy zostanie przyznany "Laur Gostynia"?

GOSTYŃ / 17.04.2015

laurWszystko wskazuje na to, że drugi rok z rzędu nie zostanie przyznany "Laur Gostynia", czyli najwyższe wyróżnienie nadawane przez Radę Miejską za wybitne osiągnięcia. Choć wpłynęły dwa wnioski, to żaden nie uzyskał rekomendacji komisji oponującej. Czy to oznacza, że nadawanego od blisko 30 lat wyróżnienia powoli "wypala się", a może wręcz odwrotnie?

Pogorzela. Zilustrowali baśnie Hansa Christiana Andersena

GOSTYŃ / 17.04.2015

andersen

Baśnie Andersena były tematem przewodnim odbywającego się niedawno konkursu plastycznego w Bibliotece Publicznej w Pogorzeli. Tym razem głównym zadaniem uczniów było ukazanie bohaterów baśni duńskiego pisarza w dowolnej technice. Uczniowie nie po raz pierwszy zaskoczyli swoją kreatywnością.

Gostyń. Dzisiaj wykład profesor Staniszkis

GOSTYŃ / 17.04.2015

jadwiga s

Już dzisiaj, 17 kwietnia kolejne spotkanie, na które zaprasza "HYPATIA". Tym razem gościem będzie prof. dr hab. Jadwiga Staniszkis (Uniwersytet Warszawski, Instytut Studiów Politycznych PAN), a temat będzie dotyczył Niemiec i Rosji, dokładniej historii idei, w tym idei religijnych, które kształtowały niemiecką i rosyjską mentalność, a co za tym idzie, spojrzenie naszych sąsiadów na świat, swoje w nim miejsce i politykę. Zapraszamy o godz. 18.00 do sali konferencyjnej Pensjonatu Absolwent

Dzięczyna. Najlepszy na ryby okazał się… bat

GOSTYŃ / 20.04.2015

ryby gostyn

Na stawach w Dzięczynie odbyły się XVI Zawody Wędkarskie Pracowników Firmy Netbox. Mimo porannych przymrozków, na zbiórkę o godzinie 8:00 stawiło się blisko 50 osób.

Krobia. Pokaz mody

GOSTYŃ / 20.04.2015

krobia modaModa jest powszechnie uważana za dyżurny pretekst do międzypokoleniowych konfliktów.  Mieszkańcom Krobi takie stereotypy najwyraźniej nie w głowach, gdyż zamiast zerkać na siebie z ukosa, wspólnie zorganizowali pokaz mody, na którym każdy, bez względu na wiek, mógł znaleźć odpowiednią dla siebie stylizację.

Poniec. Zatrzymany handlarz nielegalnych wyrobów tytoniowych

GOSTYŃ / 22.04.2015

tyton gostyn 2

Policjanci z Ponieca podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej z Poznania zabezpieczyli 35 kg tytoniu i 333 paczki papierosów pochodzących z nielegalnego źródła. Wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy zostały znalezione w jednym ze sklepów w gminie Poniec. Podejrzany o ten czyn, 54-letni mężczyzna  przyznał się do winy.

Gostyń. Minister podjął decyzję

GOSTYŃ / 27.04.2015

kopalnia gostyn

Kiedy Minister Środowiska zatwierdził "Dodatek nr 1", przygotowany przez PAK Górnictwo do dokumentacji złoża węgla brunatnego "Oczkowice",lokalne samorządy gminne i powiatowe zaskarżyły tę decyzję. Minister Środowiska uznał jednak, że nie są stroną postępowania. - Zamierzamy złożyć skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego - zapowiada burmistrz Krobi, Sebastian Czwojda.

Gostyń. "Dance Fever Session"

GOSTYŃ / 28.04.2015

taniec gostyn

Gorąca atmosfera i duża dawka ruchu towarzyszyła uczestniczkom piątej odsłony "Dance Fever Session". Osoby, które zdecydowały się na udział w kilkugodzinnym maratonie tanecznym, miały okazję spróbować swoich sił w różnych stylach tańca – od wyzwalającego pokłady energii Afro body, po relaksacyjne tajniki technik rozciągających.

Gostyń. Gmina dołączy do Lokalnej Grupy Działania "Gościnna Wielkopolska"

GOSTYŃ / 28.04.2015

goscinaRadni poparli propozycję burmistrza Jerzego Kulaka, by Gmina Gostyń, znowu dołączyła do Lokalnej Grupy Działania "Gościnna Wielkopolska". Jak uzasadniał włodarz, przynależność do LGD po prostu się opłaca. Nie ma jednak nic za darmo. Samorząd będzie co roku opłacał składki, których wysokość zależy od liczby mieszkańców.

Gostyń. Brak porozumienia z dyrekcją szpitala

GOSTYŃ / 29.04.2015

gostyn szpital

Mimo zapowiedzi nie udało znaleźć się nowego kierownika oddziału ginekologiczno-położniczego w gostyńskim szpitalu. Lekarz, który był zainteresowany objęciem tego stanowiska nie zdołał porozumieć się z dyrekcją szpitala. Do czasu wyboru nowego szefa tymczasowo funkcję tę powierzono specjaliście, który przez lata był ordynatorem tego oddziału.

Kunowo. Włamanie do kościoła

GOSTYŃ / 29.04.2015

policja logo 2Nieznani sprawcy włamali się do kościoła w Kunowie.  Ich łupem padły przedmioty sakralne. Straty powstałe w wyniku tego zdarzenia oszacowano wstępnie na 3 tys. złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi  Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Gostyń. Tragedia w drodze do pracy

GOSTYŃ / 30.04.2015

tragedia gostyn

Jedna osoba nie żyje, a siedem zostało rannych.To bilans tragicznego wypadku busa na gostyńskich rejestracjach, który uderzył w drzewo. Na pomoc wezwano też helikopter LPR. Aby dostać się do poszkodowanych, strażacy musieli rozcinać auto. Prawdopodobnie wszyscy poszkodowani jechali do pracy i są mieszkańcami naszego powiatu.

Stara Krobia. Policjanci zatrzymali sprawców pobicia

GOSTYŃ / 30.04.2015

policja logo 2

Dwóch młodych mężczyzn odpowie za pobicie 21-latka. Do zdarzenia doszło w Starej Krobi podczas zabawy tanecznej. Napastnicy bili i kopali pokrzywdzonego po całym ciele. Sprawcy za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Krobia. CIS ma nową siedzibę

GOSTYŃ / 4.05.2015

krobia nowe

Centrum Integracji Społecznej w Krobi, działające przy Spółdzielni Socjalnej „ECCOS” rozpoczęło działalność w nowej siedzibie. Z tej okazji odbyła się skromna uroczystość otwarcia nowego miejsca funkcjonowania tej ważnej w systemie aktywizowania osób zagrożonych bezrobociem i wykluczeniem społecznym placówki.

Gostyń. Napadł i dusił chłopca

GOSTYŃ / 5.05.2015

duszenie gostyn

Gostyńscy policjanci zatrzymali sprawcę rozboju na 10-letnim chłopcu. Napastnik groził swojej ofierze śmiercią i dusząc  za szyję żądał wydania pieniędzy. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Łęka Wielka. Badali przyrodę za pomocą dotyku

GOSTYŃ / 7.05.2015

las leka

Przedszkolacy z tej miejscowości tegoroczny Dzień Ziemi zapamiętają na długo. Zaopatrzeni w lupy i żądni przeżycia przygody, wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedzili miejsce, do którego dzieci bez opieki pod żadnym pozorem wchodzić nie powinny.

Borek Wlkp. Remiza jest...za niska

GOSTYŃ / 7.05.2015

remiza borekTo już pewne. W czerwcu strażacy ochotnicy z Borku Wlkp. otrzymają nowy wóz strażacki. Oprócz radości pojawia się jednak problem. Remiza, w której auto ma być garażowane jest...za niska. Przebudowa budynku wiąże się ze sporymi kosztami, na które strażacy nie mają pieniędzy, dlatego zwrócili się o pomoc do mieszkańców.

Gostyń. Gorąca dyskusja o ekonomii społecznej

GOSTYŃ / 11.05.2015

gostyn ekonomia

Odbyło się kolejne spotkanie (6 maja) w ramach „Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Społecznej Gospodarki Rynkowej Powiatu Gostyńskiego”. Tym razem uczestnicy partnerstwa spotkali się w Urzędzie Miejskim w Gostyniu. To kolejne powiatowe spotkanie poświęcone problemom ekonomii społecznej.

Poniec. Gminne zawody sportowo-pożarnicze

GOSTYŃ / 11.05.2015

straz poniec

Większość z nas przeżywa wzloty i upadki, gdy chodzi o podreperowanie własnej kondycji. Są jednak tacy, którzy na zaniedbania pozwolić sobie nie mogą. Muszą cały czas być w formie, aby sprawnie nieść pomoc innym.  To strażacy ochotnicy, którzy prezentowali swoje umiejętności podczas gminnych zawodów sportowo-pożarniczych.

Gostyń. Protest kupców w sprawie parkingów

GOSTYŃ / 13.05.2015

parking gostyn

Znów głośno o gostyńskim rynku. Po rewitalizacji główny plac miasta stał się miejscem spotkań i spacerów, z czym prawie wszyscy się zgadzają. Jest jednak pewien problem - parkingi. Przeciwko ich likwidacji najgłośniej protestowali kupcy, którzy po raz kolejny zwrócili się do burmistrza z wnioskiem o wpuszczenie samochodów na rynek.

Czachorowo. Wykluczyli wystąpienie toksycznych substancji

GOSTYŃ / 13.05.2015

chemia strazStrażacy z Gostynia i Leszna brali udział w akcji na terenie jednego z zakładów pracy w Czachorowie. W hali magazynowej w pojemniku z silnie trującą substancja chemiczną doszło do niekontrolowanej reakcji chemicznej. W obawie przed wyciekiem miejsce zostało zabezpieczone a pracowników ewakuowano.

Gostyń. Policjanci wyjaśnili sprawę pożaru

GOSTYŃ / 14.05.2015

policja logo 2Policjanci z Gostynia wyjaśnili sprawę pożaru w miejscowości Małgów. Odpowiedzialnymi za podpalenie obory okazali się dwaj chłopcy w wieku 9 i 14 lat. W wyniku pożaru zginęło jedenaście sztuk bydła, spłonął budynek gospodarczy i składowana w nim słoma. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Krzywiń. Trzech maturzystów powtórzy egzamin

GOSTYŃ / 14.05.2015

pomylka matura

Trzech uczniów krzywińskiego liceum będzie ponownie zdawać egzamin z języka polskiego. Okazało się, że w dniu egzaminu otrzymali niewłaściwy test. - To efekt ludzkiego błędu - tłumaczy burmistrz Krzywinia Jacek Nowak.

Gostyń. Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa

GOSTYŃ / 18.05.2015

bezpiecznie gostyn

W sobotę w Gostyniu odbył się „Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa”. W przedsięwzięciu udział wzięły instytucje i firmy, które na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców.

Piaski. Zgłoś kandydata do tytułu „Edmund 2013”

PIASKI / 15.11.2013

Bojanowski rok

Wpisując się w obchody jubileuszu 200 rocznicy urodzin błogosławionego Edmunda Bojanowskiego, Starosta Gostyński ogłasza konkurs Wolontariusz Roku Powiatu Gostyńskiego „Edmund 2013”. Celem konkursu jest promocja działań społecznych podejmowanych przez mieszkańców powiatu, którzy swoją postawą przywołują wspomnienie błogosławionego Edmunda – serdecznie dobrego człowieka, który inicjował i prowadził działalność pomocowąi charytatywną.

Gostyń. Spadek cen paliw

GOSTYŃ / 5.11.2014

paliwo

Większość kierowców tankuje paliwo na sprawdzonych stacjach benzynowych, zwracając uwagę głównie na jakość i cenę, a ta w ostatnich tygodniach znacznie się obniżyła. Czy to sezonowe zjawisko, czy może stała tendencja, sprawdziliśmy w branżowych serwisach. Spisaliśmy też ceny na gostyńskich stacjach.

Kontakt

Jeśli chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami, napisz.

Polubili nas

Polecamy

xvy
Osieczn24
Monday the 30th. . Hostgator coupon - All rights reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce Czytaj więcej....

Akceptuj pliki Cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information