Dziś jest r. Imieniny obchodzą

Góra. Prezentacja talentów

GÓRA / 24.02.2016

Tradycją naszej szkoły jest prezentowanie podczas śródrocznych spotkań z rodzicami talentów artystycznych. W tym roku zadedykowaliśmy rodzicom koncert przygotowany pod kierunkiem pani wicedyrektor Anety Juski i pani Barbary Bućkowskiej.

Góra. Przebudowa pływalni odkrytej

GÓRA / 18.05.2015

basen goraTrwają zaawansowane prace budowlane przy przebudowie basenu odkrytego. Obecnie generalny wykonawca którym jest firma GUTKOWSKI Gutkowski Jan z Leszna, realizuje prace budowlane na kilku frontach. Wykonywane są prace wykończeniowe wewnątrz budynku sanitarno – higienicznego (układane są płytki ceramiczne na ścianach i podłogach).

Góra. Dotacja na usuwanie azbestu

GÓRA / 7.05.2015

azbest

Urząd Miasta i Gminy w Górze informuje, że do dnia 31 maja 2015 r. istnieje możliwość składania wniosków o przyznanie dotacji na usuwanie azbestu.

Góra. Obywatel Ukraniny wpadł podczas akcji „Trzeźwy Poranek”

GÓRA / 29.04.2015

policja logo 2

Nietrzeźwość uczestników ruchu drogowego jest jedną z najczęstszych przyczyn zagrożeń, jakie czekają nas na drodze. 27 kwietnia br. górowscy policjanci przeprowadzili szereg kontroli drogowych, które miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Góra. Gawrony w mieście

GÓRA / 29.04.2015

gawron

Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Górze zwraca się z uprzejmą prośbą o zachowanie uwagi przy przejściu chodnikiem na skrzyżowaniu ulic: Stefana Żeromskiego oraz Tadeusza Kościuszki. W miejscu tym, na rosnących drzewach wybudowały swoje gniazda gawrony, które zanieczyszczają teren wokół drzew, w tym i chodnika.

Góra. Ukradł rower i pojechał nim kraść kable

GÓRA / 24.04.2015

kabel

Policjanci górowskiej komendy zatrzymali 27-latka podejrzanego o kradzież linii napowietrznej na terenie gminy Wąsosz. Łupem sprawcy padło ponad 700 metrów kabla o wartości prawie 6 tysięcy złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa. Grozi mu do lat 8 lat pozbawienia wolności.

Góra. Wojewódzki Festiwal Młodziezy OHP "Wiosna Kulturalna"

GÓRA / 21.04.2015

kostka

W górowskim Domu Kultury obył się Wojewódzki Festiwal Młodzieży OHP „Wiosna Kulturalna”. Festiwal swoim patronatem objęła Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz.

Góra. Wyniki głosowania na zadania w Budżecie Obywatelskim

GÓRA / 16.04.2015

gora budzet

Zakończyło się liczenie i weryfikacja głosów oddanych na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Gminy Góra na rok 2015. Miło jest nam poinformować, że wynikiem głosowania do realizacji wybrane zostało zadanie pn. „Budowa kortu do tenisa ziemnego ze sztucznej trawy wraz z wyposażeniem i jego oświetleniem oraz przebudowa ściany do tenisa ziemnego”.

Góra. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego złodzieja pojazdu

GÓRA / 9.04.2015

policja logo 2

Niedługo cieszył się zdobyczą 21 – latek, który ukradł samochód w jednej z miejscowości w pobliżu Góry. Podczas ucieczki został złapany przez policjantów. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Góra. Włamał się trzy razy

GÓRA / 8.04.2015

policja logo 2

Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali 17-latka podejrzanego o dokonanie włamań do sklepów w Górze. Łupem sprawcy padła gotówka, papierosy i artykuły spożywcze. Zatrzymany usłyszał już zarzut popełnienia przestępstw. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Góra. Amatorzy słodyczy zatrzymani

GÓRA / 2.04.2015

policja logo 2Górowscy funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców Góry podejrzanych o kradzież czekolad w jednym ze sklepów na terenie miasta. Łączna kwota strat to ponad 600 złotych. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Góra. Wręczenie medali "Za zasługi dla obronności kraju"

GÓRA / 19.03.2015

gora medale

W Urzędzie Miasta i Gminy w Górze wręczone zostały medale „Za zasługi dla obronności kraju”, które nadawane są decyzją Ministra Obrony Narodowej.

Góra. Kradli szyny i śruby

GÓRA / 17.03.2015

szyny

Policjanci z górowskiej komendy zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o kradzież infrastruktury kolejowej. Łupem sprawców padły łubki kolejowe i śruby łubkowe. Za czyny, o które są podejrzani odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Góra. „Śpiewamy przeboje naszych rodziców”

GÓRA / 16.03.2015

gora konkurs

W niedzielne popołudnie w Domu Kultury w Górze odbył się IV Konkurs Wokalny „Śpiewamy przeboje naszych rodziców”. Po sobotnich eliminacjach na scenie zaprezentowało się 21 uczestników. Publiczność mogła wysłuchać takich przebojów jak „Dmuchawce, latawce wiatr”, „O mnie się nie martw” czy „Sing sing”.

Czernina. Nowy wóz bojowy w OSP

GÓRA / 16.02.2015

czernina straz

OSP Czernina wzbogaciła się o nowy wóz bojowy zakupiony przez Gminę Góra. Dziś nastąpiło oficjalne przekazanie samochodu oraz zebranie sprawozdawcze OSP.

Góra. Nowe miejsca pracy

GÓRA / 9.12.2014

gora nowa praca

We wtorek doszło do uroczystego otwarcia Fabryki Konstrukcji Stalowych w Górze. Pracę znajdą w niej 33 osoby. - Myślę, że to nie jest nasze ostatnie słowo jeśli chodzi o zatrudnienia - mówi Henryk Malborski, prezes dBP Eko.

Wybory. Wygrana Ireny Krzyszkiewicz

WYBORY / GÓRA / 1.12.2014

Większość mieszkańców Góry nie chciała zmiany na stanowisku burmistrza Góry. W drugiej turze wyborów samorządowych Irena Krzyszkiewicz uzyskała 64% głosów i pokonała swoją rywalkę Teresę Frączkiewicz. Na obecną burmistrz swój głos oddały 3 492 osoby, natomiast Teresę Frączkiewicz poparło 1957 uprawnionych do głosowania.

Góra. Konkurs „Przyjazna Wieś”

GÓRA / 26.11.2014

przyjazna wies

Miło jest nam poinformować, że Gmina Góra zajęła III miejsce w etapie regionalnym konkursu „Przyjazna Wieś” na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury zrealizowany na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych w kategorii: Infrastruktura techniczna. Nagroda za III miejsce wynosi 3000,00 zł.

Góra. „Dolnośląski Lider RPO”

GÓRA / 5.11.2014

gora dyplom

Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz uczestniczyła w konferencji „Dolnośląski Lider RPO” podsumowującej wykorzystanie przez Województwo Dolnośląskie środków z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 oraz prezentująca nowy RPO dla Dolnego Śląska na lata 2014-2020.

Góra. "Jesień w obiektywie"

GÓRA / 30.10.2014

jesien zdjecie

Zespół Placówek Kultury w Wąsoszu zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pod hasłem "Jesień w obiektywie". Jest on adresowany do młodzieży od 13-go roku życia oraz osób dorosłych.

Góra. 20. edycja konkursu "Stop! Dziecko na drodze"

GÓRA / 25.10.2014

gora przedszkole

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Górze odbył się konkurs organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Górze „Stop! Dziecko na drodze”. Była to jubileuszowa – 20 edycja – tego konkursu.

Góra. Kazimierz Bogucki - kandydat na burmistrza

GÓRA / 9.10.2014

bogucki

Kazimierz Bogucki, były członek Zarządu Powiatu Górowskiego zapowiada start w wyborach na burmistrza. Będzie reprezentował Prawo i Sprawiedliwość. - Zamierzam kandydować między innymi dlatego, że ciągle nie zostały spełnione obietnice składane przed poprzednimi wyborami - mówi Kazimierz Bogucki.

Góra. Odbiór ostatniego etapu budowy dróg

GÓRA / 9.10.2014

gora herb

Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz dokonała końcowego odbioru ostatniego etapu budowy dróg dojazdowych do pól we wsiach Chróścina i Witoszyce w ramach realizacji programu poscaleniowego. Łącznie do użytku oddano 27 km dróg asfaltowych, które w znacznym stopniu ułatwiły dojazd rolnikom do pól.

Góra. Pokaz ciągników i maszyn rolniczych w Radosławiu

GÓRA / 6.10.2014

gora maszyny

W Radosławiu miał miejsce pokaz ciągników i maszyn rolniczych, zorganizowany przez DODR we Wrocławiu, PZD Góra, DIR oraz firmy Farmtrac, Kongskilde i Stomil Agro.

Góra. Modernizacja basenu później

GÓRA / 3.10.2014

basen

Gmina Góra zerwała umowę z wykonawcą modernizacji basenu. Powodem było znaczne opóźnienie w realizacji inwestycji. Pod koniec sierpnia, kiedy zgodnie z umową basen miał być gotowy, zrobionych było zaledwie 41% robot. Firma będzie musiała zapłacić ponad pół miliona złotych kary, a gmina szuka nowego wykonawcy.

Góra.Drugi Sztafetowy Bieg Przeciwlotników

GÓRA / 1.10.2014

bieg gora

W ramach obchodów święta 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego im. gen. dyw. Stefana ROWECKIEGO "Grota" w dniu 03.10.2014r., odbywa się Drugi Sztafetowy Bieg Przeciwlotników (30.09-03.10.2014).

Góra. Nocny pożar w Drozdowicach Małych

GÓRA / 29.09.2014

pozar

Policyjny biegły ustali przyczyny nocnego pożaru w Drozdowicach Małych w gminie Wąsosz. Palił się dom jednorodzinny. Straty oszacowano wstępnie na około 100 tysięcy złotych. Nikt nie ucierpiał.

Góra. Utworzą dwujęzyczne gimnazjum

GÓRA / 25.09.2014

gora 2

Choć rok szkolny rozpoczął się niespełna miesiąc temu, wiele szkół już zastanawia się nad ofertą dla przyszłorocznych kandydatów. Górowski ogólniak przymierza się do utworzenia  dwujęzycznej klasy gimnazjalnej.

Góra. Ugodzenie nożem

GÓRA / 23.09.2014

ugodzenie noen

40-letnia mieszkanka gminy Niechlów rzuciła się z nożem na byłego partnera. Mężczyzna z raną ciętą ręki trafił do szpitala, a kobieta została zatrzymana przez policję. Grozi jej nawet 10 lat więzienia.

Góra. Test wiedzy o gospodarstwie rolnym - zagrożenia

GÓRA / 18.09.2014

rolnictwo 1

Górowska placówka terenowa KRUS zachęca do udziału w konkursie pod hasłem "Zmniejszamy ryzyko upadku". Rolnicy odwiedzający do 26 września biuro pośrednictwa ubezpieczeniowego TUW lub firmę Handel Artykułami Rolniczo-Przemysłowymi Franciszek Nakoneczny mogą wypełnić test wiedzy o zagrożeniach występujących w gospodarstwach rolnych, skutkujących upadkami.

Góra. Oznaczanie leśnych tras

GÓRA / 17.09.2014

A nordic walkingjpg

Pomiędzy Górą, Ryczeniem a Zawieścicami trwa oznaczanie leśnych tras dla miłośników nordic walkingów oraz biegaczy. Obie będą miały długość 10 km. Droga dla kijkarzy będzie rozpoczynać się na przedłużeniu ul. Sosnowej w Górze (pół kilometra od wjazdu do lasu). Koniec natomiast zaplanowano na polanie dębów. Trasa biegowa natomiast będzie rozpoczynać się oraz kończyć na wysokości górowskiego basenu, przy ul. Mickiewicza.

Góra. Podejrzenie gwałtu w hotelu

GÓRA / 11.09.2014

zatrzymanie gwatZarzut dokonania gwałtu w warunkach recydywy usłyszał 26-letni Marek W. Mężczyzna jest podejrzany o zgwałcenie swojej znajomej w hotelu w Niechlowie. Wcześniej był karany za rozbój. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Głogowie.

Góra. Zaproszenie na Funky Flava Open Day

MŁODZI / GÓRA / 4.09.2014

Zapraszamy na kolejne darmowe zajęcia taneczne WSZYSTKICH, którzy chcą spróbować swoich sił, rozpocząć przygodę z tańcem lub po prostu miło spędzić pierwszą sobotę września.

Góra. Policjanci musza dowozić zatrzymanych do Leszna

GÓRA / 1.09.2014

A areszt 1

Górowscy policjanci muszą wozić zatrzymanych, którzy mają trafić do aresztu, na badania lekarskie do Leszna. Niedawno sprywatyzowanemu szpitalowi w Górze nie opłaca się przyjmować tych pacjentów za dotychczasowe stawki. Policjanci tracą więc czas na dojazdy do Leszna.

Góra. Wpadł sprawca rozboju

GÓRA / 26.08.2014

A areszt 2

Górowscy policjanci zatrzymali 19-latka poszukiwanego za dokonanie rozboju na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Młody mężczyzna jest mieszkańcem gminy Działdowo, w Górze przebywał tymczasowo.  Wczoraj został odwieziony do innej jednostki.

Góra. Podpisano umowę na budowę chodników i nawierzchni drogi ul. Słowackiego

GÓRA / 26.08.2014

A gora remont ulicy

Dziś Burmistrz Góry, Pani Irena Krzyszkiewicz, przy kontrasygnacie głównej księgowej Lucyny Ciesielskiej,  w obecności naczelnika Wydziału Planowania i Realizacji Inwestycji, Piotra Głowackiego, podpisała umowę z Przedsiębiorstwem Drogowo-Melioracyjnym ,,DROGOMEL,, spółka jawna Andrzej Skoczylas i Krzysztof Głuszko reprezentowanym przez Pana Andrzeja Skoczylasa, na wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego p.n. ,,Wykonanie chodników i nawierzchni drogi ul. Słowackiego w Górze.

Góra. Będzie muzycznie, wędkarsko, szachowo

GÓRA / 22.08.2014

Koncerty, zawody wędkarskie, turniej szachowy i prezentacja bractwa rycerskiego to atrakcje przygotowane w ramach tegorocznych Dnii Góry. Większość imprez będzie odbywała się od piątku do niedzieli na stadionie Ośrodka Kultury Fizycznej. Wideo: teledysk zespołu Motor in Corn.

Luboszyce. Pijany kierowca uciekł z miejsca wypadku

GÓRA / 13.08.2014

A potracenie wioska

W Luboszycach samochód potrącił pieszego i odjechał. Okazało się, że kierowca, 60-letni mieszkaniec Góry był pijany. Poszkodowany też był pod wpływem alkoholu, trafił do szpitala, ale po opatrzeniu ran na własne żądanie został wypisany do domu.

Góra. Pijany kierowca staranował płot

GÓRA / 11.08.2014

A policja

Wczoraj nad ranem w Sławęcicach pijany kierowca opla tigry staranował płot i wjechał na posesję. Razem z nim podróżowało trzech pasażerów. Oni też byli pijani. Nikomu nic się nie stało. Dwudziestoletni kierowca straci prawo jazdy.

Góra. Jak festiwal w Kołobrzegu

GÓRA / 10.08.2014

W niedzielę w Luboszycach odbędzie się szósta edycja Regionalnego Festiwalu Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej. Organizatorzy szacują, że na scenie zaprezentuje się prawie trzystu wykonawców i zapraszają widzów.

Góra. Cyganie dzisiaj w domu kultury

GÓRA / 3.08.2014

Dziesięć zespołów zaprezentuje się dziś na scenie Domu Kultury w Górze na Festiwalu Piosenki Cygańskiej. – Ta kultura i muzyka ma swoich zwolenników, zapraszamy wszystkich – zachęca dyrektor Domu Kultury Danuta Piwowarska-Berus.

Góra. Wracali z imprezy w Lesznie. Trafili do szpitala

GÓRA / 4.08.2014

A Gora wypadek ranek

Pięć młodych osób zostało poszkodowanych w wypadku, do którego doszło w niedzielę nad ranem na trasie Leszno – Góra. Jechali audi, które uderzyło w drzewo. Rannych przetransportowano do szpitali w Górze i Lesznie. Ich życiu nic nie zagraża.

Góra. Prywatna plantacja marihuany

GÓRA / 30.07.2014

A marihuana3

Do 3 lat pozbawienia wolności może grozić mieszkańcowi gminy Niechlów, u którego policjanci zatrzymali kilkanaście krzaków marihuany.

Promocja. Ekokogeneracja to przyszłość

GÓRA / LIPIEC 2014

Rozmowa z prezesem Spółki Akcyjnej "Ekokogeneracja" - Wojciechem Rychlickim o przyszości energetyki i planowanej inwestycji na ziemi górowskiej.

A ekokogeneracja

Urszula Chudak.:  W dobrym tonie jest obecnie bycie "eko". To słuszny, godny naśladowania styl. Mamy eko kosmetyki, energooszczędne urządzenia, ekologiczną żywność. Takie zachowania wymuszają unijne przepisy i zdrowy rozsądek. To dlatego również na całym świecie, poszukiwane są ekologiczne metody produkcji ciepła i energii elektrycznej. Mam tu na myśli kogenerację. Proszę, niech Pan Prezes wyjaśni, na czym ona polega.

Góra. Policjant z zarzutami prokuratorskimi

GÓRA / 17.06.2014

A sad akta

Zarzut przekroczenia uprawnień usłyszał dziś naczelnik wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Górze. Janusz Sz. jest podejrzany o to, że w sierpniu ubiegłego roku powiadomił swojego krewnego o planowanym zatrzymaniu. Miało ono związek ze śledztwem w sprawie molestowania seksualnego.

Góra. Na razie bez absolutorium

GÓRA / 10.06.2014

A PGorowski rada

Górowska Rada Powiatu przeniosła głosowanie nad udzieleniem staroście absolutorium za wykonanie budżetu. Podczas wtorkowej sesji nie podjęto stosownej uchwały ze względu na wątpliwości formalno-prawne. W materiałach, które otrzymali radni zabrakło stanowiska Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Górowskiego.

Góra. 41-latek opluł i pobił policjanta

GÓRA / 21.05.2014

A policja kajdanki

41-letni mieszkaniec Góry znów może trafić za kratki. Mężczyzna usiadł za kierownicą po pijaku, a w samochodzie policjanci znaleźli przemycone z zagranicy narkotyki. Jeszcze zanim sprawa trafiła do sądu, górowianin wdał się w kłótnię z policjantami – obrażał ich, a jednego uderzył w twarz i opluł.

Wąsosz. MOTOR IN CORN w "Wybuchu szczęścia"

WĄSOSZ / 16.05.2014

Zapraszamy do obejrzenia teledysku do piosenki zespołu MOTOR IN CORN "Wybuch szczęścia". Jest to następny autorski utwór w wykonaniu tego zespołu.

Góra. Seryjny podpalacz nadal grasuje? Wiata z drewnem w ogniu

GÓRA / 4.05.2014

A pozar szopy

Policja ma ustalić przyczynę pożaru wiaty z drewnem w Czerninie Dolnej. Ogień pojawił się w sobotę około godz.18.00. Straty oszacowano wstępnie na 15 tys.zł. W akcji brały udział trzy jednostki straży pożarnej.

Góra. Relacja z zawodów wędkarskich "Jaź Baryczy"

GÓRA / 2.05.2014

Zawody Jaź Baryczy odbyły się w niedziele 27.04.2014 w miejscowości Osetno. Udział w zawodach wzięło 38 zawodników reprezentujących kluby i koła między innymi koledzy z Nurt Ostrów Wielkopolski, Krokodyl Wrocław, Czakuszka Leszno, Miedziana Ryba Głogów,Okoń Góra, Kleń Głogów, Polkowice, Team Osetno i oczywiście Spiner-Barycz Góra., w czym 14 złapało rybę zaliczającą się do punktacji.

Góra. Serii pożarów ciąg dalszy? Palił się garaż

GÓRA / 30.04.2014

A strazacy

Strażacy cały czas nadzorują miejsce nocnego pożaru w Borszynie Wielkim w gminie Góra. Palił się tam garaż. Istniało zagrożenie, że ogień przeniesie się na budynek mieszkalny i oborę.

Góra. Absolutoryjna sesja za nami

GÓRA / 29.04.2014

A gora sesja

W dniu dzisiejszym odbyła się kolejna XLVIII sesja Rady Miejskiej Góry. Rada obradowała w obecności 20 radnych. Na początku obrad radni przyjęli protokół z XLVII sesji oraz wysłuchali sprawozdania Burmistrza Góry z działalności w okresie międzysesyjnym.

Góra. Szukali całą dobę. Znalazł się

GÓRA / 28.04.2014

A policja

Cały i zdrowy wrócił do domu 26-latek ze Starego Gostynia. Jego zaginięcie zgłosiła rodzina. W poszukiwania oprócz bliskich zaangażowali się policjanci oraz strażacy zawodowi i OSP. Znaleziono go na stogu siana w pobliżu Klimontowa.

Góra. Seryjne podpalenia w górowskiem

GÓRA / 27.04.2014

A straz pozar chlewni

Strażacy z Góry gasili kolejne pożary wywołane przez podpalacza. W piątkowy wieczór w Starej Górze palił się stóg słomy, a niespełna dwie godziny później w Niechlowie płonęły opony na pryzmie kiszonki.

Góra. Policja poszukuje zaginonego mężczyzny

GÓRA / 27.04.2014

A wschowa zaginionyKomenda Powiatowa Policji w Górze prowadzi poszukiwania osoby zaginionej Łukasza Żalik. Zaginiony w dniu 26 kwietnia 2014r około godziny 4:00 oddalił się w pobliżu miejscowości Klimontów w nieznanym kierunku.

Góra. 25 lat więzienia za brutalne napady

GÓRA / 23.04.2014

A gora wyrok

Karę 25 lat pozbawienia wolności usłyszeli dwaj 28-letni bracia Adrian i Patryk M. ze Śremu, którzy brali udział w serii brutalnych napadów oraz strzelaninie pod Górą. Trzeci z oskarżonych - Mateusz K. - który działał razem z braćmi - dostał łagodniejszą karę, 8 lat pozbawienia wolności, ponieważ od początku współpracował z organami ścigania.

Czernina. Osiem godzin gasili pożar gorzelni

CZERNINA / 13.04.2014

Osiem godzin strażacy gasili pożar budynku po byłej gorzelni w Czerninie. Straty wstępnie oszacowano na 400 tys. zł. Najprawdopodobniej ktoś podpalił ten pustostan. Niewykluczone, że to ta sama osoba, która podpaliła stogi Starej Górze i stodołę Czerninie. Dochodzenie prowadzi górowska policja.

Góra. Recydywista znów bez prawka

GÓRA / 11.04.2014

A policja drogowka

Nic sobie nie robi z sądowego zakazu 26-latek z Góry. Mimo że stracił prawo jazdy, kolejny raz usiadł za kółkiem. Kiedy zatrzymali go policjanci, okazało się także, że wcześniej pił alkohol.

Góra. Podpalono stóg

GÓRA / 8.04.2014

Podpalenie było przyczyną pożaru dużego stogu w Czerninie Dolnej. Spaliła się połowa składowanych tam balotów. Akcja gaśnicza trwała blisko pięć godzin, brali w niej udział strażacy z Góry, Czerniny, Starej Góry raz sąsiedzi. 

Góra. Krzyszkiewicz: obwodnica Góry?

GÓRA / 2.04.2014

A gora plany obwodnicy

Prawdopodbnie jeszcze w tym roku Dolnośląska Służba Dróg i Kolei ogłosi przetarg na wykonanie obwodnicy Góry. Będzie to jednak uzależnione od raportu środowiskowego Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. - Myślę, że wszystko zmierza w dobrym kierunku - mówi Irena Krzyszkiewicz, burmistrz Góry.

Góra. Trzy miesiące aresztu za kradzież paliwa

GÓRA / 29.03.2014

A areszt 1

W areszcie spędzi najbliższe miesiące mieszkaniec Góry. Mężczyzna kradł paliwo z samochodów, włamywał się też do budynków gospodarczych i piwnic. W połowie marca wpadł na gorącym uczynku, ale to go nie zraziło i dalej kradł. W ostatnich dniach został przyłapany jeszcze dwukrotnie.

Góra. Latem zakończą remont ulicy Paderewskiego

GÓRA / 27.03.2014

A gora paderewskiego2

Na koniec lipca gotowa ma być przebudowa skrzyżowania ul. Paderewskiego z drogą wojewódzką 324. Z kostki betonowej ułożone zostaną: wjazd do Głogowskiej i zjazd do ogródków działkowych oraz chodnik. Jeszcze nie wiadomo, kto wykona prace. Otwarcie ofert przetargowych planowane jest na 31 marca.

Góra. Ostrożnie idzie żaba

GÓRA / 26.03.2014

A zaba droga

Przez najbliższe tygodnie kierowcy jadący ulicą Wierzbową w Górze będą musieli zachować szczególną ostrożność. Na drodzę napotkają bowiem .. żaby. – Jest ich tam naprawdę wiele, a chcemy zapobiec ich rozjeżdżaniu – mówi Andrzej Rogala, zastępca burmistrza Góry.

Góra. Basen otwarty będzie latem

GÓRA / 13.03.2014

A gora basen umowa

(Moment podpisania umowy z wykonawcą - gora.com.pl)

Już za kilka dni rozpocznie się budowa basenu odkrytego w Górze. W środę podpisana została umowa z jego wykonawcą. Inwestycja będzie kosztowała blisko 3,6 miliona złotych. Oddanie basenu planowane jest na 10 sierpnia 2014 roku.

Góra. Kto zdemolował Audi?

GÓRA / 13.03.2014

A gora audi

Wbite szyby, lampy, zniszczona karoseria – taki widok zastała właścicielka audi A4 w Brzeżanach. Sprawą zajęła się policja, która szuka teraz wandala.

Wąsosz. Spółdzielnia socjalna "Nad Baryczą" już działa

WĄSOSZ / 9.03.2014

 A melioracja

Od początku stycznia 2014 r. swoją działalność na terenie Gminy Wąsosz prowadzi Spółdzielnia Socjalna „Nad Baryczą”, która powstała w ramach projektu „Aktywność szansą na przyszłość” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Góra. Powiat z planem naprawczym

POWIAT GÓRA / 21.02.2014

A plan naprawczy

Górowscy radni zaakceptowali plan naprawczy, który ma pozwolić na przyjęcie uchwały budżetowej. - Chodzi o zdefiniowanie działań związanych z oszczędnościami, które podejmujemy od kilku lat - mówi starosta Piotr Wołowicz. Ratunkiem dla finansów powiatu ma być pożyczka ze Skarbu Państwa.

Góra. Nie będzie referendum w sprawie sprzedaży szpitala

GÓRA / 21.02.2014

A gora szpital

Wszystko wskazuje na to, że referendum w sprawie sprzedaży górowskiego szpitala nie odbędzie się. Do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu nie wpłynęło odwołanie inicjatorów przeprowadzenia głosowania. - Niektórzy radni chcieli na tej sprawie zbić kapitał polityczny - komentuje Piotr Wołowicz, starosta górowski.

Góra. Wypadek na drodze Rawicz - Góra

GÓRA / 19.02.2014

W poniedziałkowy wieczór na trasie z Góry do Kłody Górowskiej doszło do wypadku drogowego. Zderzyły się dwa samochody osobowe – renault 19 i peugeot 106. Oba pojazdy należą do osób zamieszkałych w powiecie górowskim.

Góra. Kilkadziesiąt osób znajdzie zatrudnienie w nowej firmie

GÓRA / 17.02.2014

A gora konstrukcje stalowe

W Górze trwa budowa fabryki konstrukcji stalowych. Rawicki inwestor planuje zatrudnienie kilkudziesięciu osób. Nowe miejsca pracy w Górze mają powstać także w rozwijającej działalność fabryce mebli.

Góra. Przyczepa uderzyła w autobus szkolny z 46 dziećmi

GÓRA / 5.02.2014

Policja

46 dzieci podróżowało autobusem, który miał wypadek między Czarnoborskiem a Rudną Małą. Podczas wyprzedzania uderzyła w niego przyczepa, która odczepiła się z ciągnika rolniczego. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Zdarzenie zakwalifikowano jako nieumyślne spowodowane niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Góra. Osiemnastolatek bez prawa jazdy uderzył w drzewo

GÓRA / 19.01.2014

A opel drzewo

Osiemnastolatek z Góry zabrał ojcu samochód i postanowił pojechać na urodziny do kuzyna. Nie przejmował się tym, że nie posiada jeszcze prawa jazdy. Życzeń kuzynowi nie złożył, bo podróż zakończył za Glinką. Zjechał oplem do rowu i uderzył w drzewo. 

Góra. Romowy o specjalnej strefie ekonomicznej

GÓRA / 17.01.2014

 A gora Spotkanie walbrzych

Kolejne spotkanie w sprawie inwestowania w podstrefie Góra Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ,,INVEST-PARK''. W dniu 13 stycznia 2014 r. Burmistrz Góry Pani Irena Krzyszkiewicz spotkała się po raz kolejny z Prezesem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” Panią Barbarą Kaśnikowską. Celem wyjazdu było omówienie tematów dotyczących pozyskania inwestorów na zainwestowanie na terenie podstrefy Góra, która znajduje się na wyjeździe z miasta w kierunku Leszna, przy drodze wojewódzkiej nr 323.

Góra. 52-letni pieszy zginął na miejscu

GÓRA / 28.12.2013

A Potracony

52-letni mieszkaniec gminy Niechlów zginął w piątek wieczorem na drodze pod Kietlowem. Został potrącony przez kierującego oplem mieszkańca gminy Rudna. Policja ustala dokładne okoliczności zdarzenia. 

Góra. Pijany kierowca uderzył w budynek

GÓRA / 23.12.2013

Policja

Pijany 28-latek uderzył volkswagenem phaetonem w budynek wielorodzinny. Badanie alkomatem wykazało u niego około dwóch promili alkoholu. Pijani byli też pasażerowie auta. Nikomu nic się nie stało. Przód limuzyny został doszczętnie zniszczony, stan budynku musi ocenić inspektor nadzoru budowlanego. 

Góra. Przyjęli budżet w terminie

GÓRA / 20.12.2013. Radio Elka

Gora sesja2

Podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej Góry przyjęta została uchwała budżetowa na 2014 rok. – Budżet jest on bardzo optymistyczny, ale możliwy do zrealizowania – mówiła Irena Krzyszkiewicz, burmistrz Góry. 

Góra. Czy będzie referendum w sprawie szpitala?

GÓRA / 16.12.2013.

Gora szpital

Ogromne emocje w powiecie górowskim budzi kwestia zbycia udziałów miejscowego szpitala. W tej sprawie może zostać przeprowadzone referendum lokalne. - Odbędzie się ono prawdopodobnie w lutym lub marcu – mówi radny Marek Zagrobelny. – Inicjatywa referendalna nie jest skuteczna – uważa Piotr Wołowicz, starosta górowski. 

Góra. Jedna ofiara śmiertelna pożaru

GÓRA / 15.12.2013

Gora garaz plonie

Tragiczny w skutkach pożar w Grabownie. Spłonął garaż, a w nim samochód. W środku strażacy znaleźli zwłoki 58-letniego mężczyzny. Dochodzenie w sprawie przyczyny wybuchu ognia prowadzi policja. 

Góra. Przeciwni sprzedaży szpitala

POWIAT GÓROWSKI / 2.12.2013

Gora szpital

Będzie referendum w sprawie sprzedaży szpitala - zapewnili w Rozmowach Elki Marek Zagrobelny i Zbigniew Józefiak, radni powiatu górowskiego. Zdaniem opozycji transakcja w niczym nie poprawi sytuacji samorządu, a w dodatku zaszkodzi opiece medycznej nad ludnością powiatu. Posłuchaj rozmowy w tej sprawie na falach Radia Elka.

Góra. Niedziela dniem dawcy szpiku

GÓRA / 29.11.2013

Każdy z nas może pomóc osobom cierpiącym na białaczkę. W niedzielę w hali Arkadia zarejestrować się będą mogli potencjalni dawcy szpiku. – Akcja zostanie przeprowadzona od 10.00 do 16.00 – mówi organizatorka Anna Dąbrowska.

Góra. Policja zatrzymała dwudziestolatka

GÓRA / POLICJA / 28.11.2013

Aresztowanie leszno

Górowscy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który ma na swoim koncie kradzieże i włamania do mieszkań, pomieszczeń magazynowych i piwnic. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Góra. Czy powstaną miejsca pracy?

GÓRA / 26.11.2013

Linia produkcyjna

Austriacki inwestor, który od trzech miesięcy prowadzi w Górze zakład produkujący meble planuje trwale związać się z tym miastem. Firma chce wykupić teren, na którym prowadzi działalność oraz zatrudnić kolejne 15 osób.

Góra. Wygrali finał RAZEM BEZPIECZNIEJ

GÓRA / POLICJA / 22.11.2013

Gora policja konkurs

18 listopada 2013 roku reprezentacja Środowiskowego Hufca Pracy w Górze wygrała finał konkursu Razem Bezpieczniej. Konkurs wiedzy o Policji w tym roku zorganizowano na terenie KPP Polkowice.

Góra. Odpowie przed sądem za włamania

GÓRA / POLICJA / 19.11.2013

aresztowanie 3

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Górze zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o szereg włamań. Do zdarzeń doszło w październiku i listopadzie br. w Górze. Mężczyzna dostawał się głównie do piwnic na terenie miasta. Teraz grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Góra. Szpital na sprzedaż za 1/2 wartości?

GÓRA / 18.11.2013.

Gora szpital

Gęstnieje atmosfera wokół sprzedaży górowskiego szpitala. W czwartek radni spotkali się z przedstawicielami firmy, która jest bliska nabycia udziałów Powiatowego Centrum Opieki Zdrowotnej. Przewodniczący Rady Powiatu Edward Szendryk z optymizmem wypowiada się o perspektywie sprzedaży szpitala wrocławskiej firmie. Radny Marek Zagrobelny określa czwartkowe spotkanie jako skandaliczne.

Góra. Z notatnika policjanta - podsumowanie tygodnia

GÓRA / POLICJA / 18.11.2013

Policja

Od poniedziałku 11 listopada górowscy policjanci na terenie powiatu górowskiego przeprowadzili łącznie 37 interwencji. W ruchu drogowym odnotowano 4 kolizje. Funkcjonariusze podczas kontroli ujawnili i zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących.

Góra. Uwaga na czad. Kolejna ofiara

GÓRA / STRAŻ POŻARNA / 18.11.2013

Straz Gora

Mieszkanka Góry trafiła w niedzielę do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Kobieta zasłabła po wyjściu z łazienki. Badanie przeprowadzone przez strażaków w mieszkaniu wykazało niewielkie stężenie niebezpiecznego gazu.

Góra. Debata dotycząca „Lokalnego systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie”

GÓRA / POLICJA / 16.11.2013

Policja debata1

Wczoraj, 15 listopada o godz. 10.00 w sali Hali Arkadia w Górze, odbyła się debata dotycząca problemu przemocy w rodzinie. Inicjatorem spotkania było Powiatowe Centrum Pomocy w Rodzinie oraz Komenda Powiatowa Policji w Górze. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele instytucji realizujących zadania związane z przemocą w rodzinie.

Góra. Burmistrz podaje kiedy i gdzie będzie łapał na fototadar

GÓRA / 15.11.2013

straz miejska fotoradar

Burmistrz miasta Góra informuje o planowanym harmonogramie ustawienia przyrządu radarowego do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym w okresie od 12.11.2013 do 17.11.2013r. Terminarz poniżej.

Góra. Z policyjnego notatnika

GÓRA / POLICJA / 13.11.2013

Akcja znicz 1

Od poniedziałku 4 listopada górowscy policjanci na terenie powiatu przeprowadzili łącznie 61 interwencji. W ruchu drogowym odnotowano 5 kolizji i 1 wypadek. Funkcjonariusze podczas kontroli ujawnili i zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących.

Góra. Dzisiaj zmiany organizacji ruchu

GÓRA / POLICJA / 11.11.2013

11 listopada br. w godzinach 8:30-16:00 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu pojazdów na terenie Góry. W związku z przebiegiem Biegu Niepodległości nastąpi zmiana organizacji ruchu. Z ruchu pojazdów wyłączone zostaną ulice lub ich odcinki:

Góra. Informacja o działaniach straży pożarnej w Górze w miesiącu październiku

GÓRA / STRAŻ POŻARNA / 8.11.2013

Straz Gora

W dniach od 07.10 do 03.11.2013 r. jednostki straży pożarnej w Górze interweniowały w 21 przypadkach. W tym było 8 pożarów, 13 zdarzeń związanych z zagrożeniem życia i mienia. Szczegóły poniżej.

Góra. TVP1 w Chróścinie i Witoszycach

GÓRA / 31.10.2013

Gora TVP1

W dniu dzisiejszym okolice Chróściny i Witoszyc były miejscem planu filmowego. Telewizja Polska Program 1 na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi kręciła materiał filmowy o scalaniu gruntów przeprowadzonym w tych miejscowościach, a także o dodatkowym efekcie scalenia jakim było wybudowanie dróg ułatwiających rolnikom dojazd do ich pól.

Góra. Podczas rozładunku towaru ukradli paczki z kiełbasą

GÓRA / POLICJA / 29.10.2013

aresztowanie 3

Kradzież rozbójnicza – taki zarzut usłyszało trzech młodych mężczyzn. Zostali zatrzymani przez górowskich policjantów w związku z kradzieżą wędliny.

Kontakt

Jeśli chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami, napisz.

Polubili nas

Polecamy

xvy
Osieczn24
Thursday the 9th. . Hostgator coupon - All rights reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce Czytaj więcej....

Akceptuj pliki Cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information