Dziś jest r. Imieniny obchodzą

Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Aktualności

Rolnictwo. Ogłoszenie o przetargu (2)

OGŁOSZENIE

Cały przetarg dostępny na stronie:

http://www.zolednica.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=217:18-2019-przetarg-modernizacja-linii-wodociagowej-w-wydartowo-ii&catid=13&Itemid=114

Leszno. V edycja Programu Grantowego „Decydujesz, pomagamy”

LESZNO

 

Projekt Stowarzyszenia Maliniewidzialni został doceniony w I etapie V edycji Programu Grantowego „Decydujesz, pomagamy” organizowanego przez Fundację TESCO. Dlatego prosimy o wsparcie i głosy, które umożliwią stowarzyszeniu efektywne zorganizowanie SPOTKAŃ ROZWOJOWYCH DLA KOBIET. Pomysłodawczynie projektu pragną stworzyć miejsce i przestrzeń dla kobiet znajdujących się na życiowym zakręcie lub tych które czują potrzebę zmiany. Chcą im pomóc na nowo poznać oraz polubić siebie. Odkryć ich zasoby i wspólnie z nimi doświadczyć siły, inspiracji oraz radości bycia sobą.

Organizatorki pragną, aby zajęcia odbywały się w przyjaznej atmosferze, a uczestniczki warsztatów spędziły czas w poczuciu zaufania, wsparcia i tolerancji. Jesteśmy pewne, że pozytywne nastawienie i chęć działania sprawi, że stworzymy miejsce gdzie będziemy w stanie poczuć się jak w DOBRYM DOMU.

 

Podczas spotkań uczestniczki będą spacerowały między innymi drogą celów i marzeń, spotkają się z językiem uczuć, nauczą się sztuki skutecznej komunikacji, a także odkryją metody radzenia sobie ze stresem. A wszystko to po to, aby przybliżyć je do życia w szczęściu, spełnieniu oraz akceptacji siebie.

 

Jeżeli TEN projekt jest bliski Twojemu sercu, albo sama chciałabyś wziąć w nim udział – LICZYMY NA TÓWJ GŁOS.


Zagłosować możesz do 17.02.2019r. w sklepach Tesco znajdujących się we WSCHOWIE, GÓRZE oraz w GŁOGOWIE.

Źródło: U.Chudak

Gostyń. Spotkania z kulturą PZN Koła w Gostyniu

GOSTYŃ

 Członkowie Polskiego Związku Niewidomych Koła w Gostyniu cyklicznie organizują wycieczki, by spotkać się z kulturą. Janina Karpińska - prezes gostyńskiego Koła PZN - tak relacjonuje ostatni wyjazd: -„Zebraliśmy się rano na przystanku, by w świetnych nastrojach i pełni pozytywnej energii wyruszyć na „spotkanie z kulturą”. Pierwsza niespodzianka czekała już w Drzonku. Tu w miejscowej restauracji zatrzymaliśmy się na przystanek. Podano pyszny domowy obiad, a później kawę z sernikiem oraz deser lodowy.  Była to dobra okazja, aby porozmawiać, podzielić się własnymi doświadczeniami, wesprzeć dobrym słowem, ale też pożartować i pośmiać się.

Po dłuższym postoju wyruszyliśmy w dalszą drogę. Dotarliśmy do celu wycieczki, jakim był Teatr Muzyczny w Poznaniu. Do spektaklu zostało jeszcze trochę wolnego czasu, który uczestnicy wykorzystali na spacer po mieście . W końcu nadszedł czas zajęcia miejsc w teatrze.... no i rozpoczął się Musical  „Footloose”, którego fabuła  nawiązuje do jednego z najpopularniejszych filmów z lat 80. Ren Mc Cormack, po rozwodzie rodziców, przeprowadza się z matką z Chicago do małej teksańskiej miejscowości Bomont,  tam poznaje córkę pastora, który po śmierci syna wprowadził zakaz tańca w tej miejscowości.. Ren się zbuntował i postanawia, że udowodni wszystkim, że życie oparte wyłącznie na zakazach nie ma sensu.  

Gostyń. Wyjątkowy gość w Bodzewie

GOSTYŃ

Wieloletni przyjaciel dzieci z Domu Dziecka w Bodzewie Martin de Bruijn odwiedził po raz kolejny bodzewską placówkę. Ale te odwiedziny miały szczególny charakter, gdyż była to pierwsza wizyta Matina po tym, gdy otrzymał Order Oranje-Nassau. To jedno z najwyższych odznaczeń państwowych Królestwa Niderlandów (Holandia) nadawane za wybitne zasługi cywilne. Holenderskie władze doceniły wieloletnie zaangażowanie Martina w niesienie pomocy Powiatowi Gostyńskiemu.

Jako kawaler zaszczytnego odznaczenia Martin de Bruijn otrzymał tytuł „Członka Zakonu (Królewski Dom) Orange Nassau”. Decyzję o nadaniu tego jednego z najwyższych odznaczeń w Holandii podjęły wspólnie dwa ministrowie w Holandii: Minister Spraw Wewnętrznych, doceniając działania pedagogiczne Martina w Holandii i Minister Spraw Zagranicznych za działania społeczne i charytatywne w Polsce.

Gostyń. Spotkanie opłatkowe SM

GOSTYŃ

Członkowie Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu oraz ich rodziny, sympatycy, przyjaciele i zaproszeni goście spotkali się w sobotnie popołudnie (15.12.18) w sali "Werni". Spotkanie rozpoczął nastrojowy koncert kolęd przygotowany przez uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Józefa Zeidlera w Gostyniu. Występy młodych instrumentalistów, zakończone życzeniami złożonymi przez nauczyciela Macieja Kończaka, wprowadziły wszystkich w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie powitała wszystkich prezes stowarzyszenia Bożena Misiurek: „To już nasza kolejna wspólna wieczerza. Święta budzą w człowieku nadzieję a wraz z nią wiele dobra i życzliwości. Powinniśmy doceniać obecność drugiego człowieka i być pomocni, gdy ktoś w pobliżu będzie potrzebował wsparcia. Szczególnie ciepło powitała gości ze wspierających stowarzyszenie i jego członków instytucji i firm: Roberta Marcinkowskiego Starostę Gostyńskiego, Krzysztofa Deutscha – członka Zarządu Powiatu Gostyńskiego, Grzegorza Skorupskiego Wiceburmistrza Gostynia,  Mirosława Sobkowiaka dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, ks. Grzegorza Robaczyka z parafii pw. św. Małgorzaty w Gostyniu, Justynę Witczak – psychologa, Bernadetę Staśkiewicz z Zakładu Zielarskiego „KAWON – HURT” Nowak sp.j., i informatyka Macieja Święcickiego.

Reklama

Źródło: U.Chudak

List Posła Jacka Kurzępy z okazji obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

ŻYCIE

 

Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds.Godnego,

Wspólnotowego i Włączającego Organizowania w roku 2018

Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

 

Szanowni Państwo! Polki i Polacy! Rodacy!

 

Zdarzyła się Naszemu Pokoleniu- współczesnych Polaków- rzecz szczególna, oto w czasie trwania naszej biografii przychodzi nam świętować setną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zwykło się mówić w takich okolicznościach: „obyś żył w ciekawych czasach” i nam się to przytrafia. Radując się z faktu, że od tak wielu lat Polska ponownie znalazła się w rodzinie krajów cieszących się swoja niezależnością i Niepodległością, warto na tą okoliczność wzbudzić w sobie  refleksje na temat jakości miłowania Ojczyzny, nie przez wszystkich innych, tylko adresując to pytanie do samej/ samego siebie. Jakimi Ty Polko, Polaku obdarzasz swoją Ojczyznę emocjami? Znajdź to w sobie, nazwij i w sytuacji, w której jest to pożądane, popracuj nad tym- mówiąc wprost: Uszlachetnij! Bo warto, bo Polska na Twój szacunek zasługuje! Zważywszy na dziedzictwo naszych Przodków, Antenatów nam bliskich i uogólnionych. Pozostajemy w cieniu ich powstańczych zrywów, walk bolesnych do krwi ostatniej, mroków, zimnych nocy w kazamatach i czeluściach więzień rozmaitych, łez wylewanych po stracie mężów, synów, Matek. Ale przecież zawsze rozpościerała się nad niemi  tęcza nadziei, że Polska powstanie, że odrodzi się na nowo! I stawało się tak, z woli ich bohaterskich czynów, pracowitości budowniczych „ciągle od nowa”, by skruszywszy więzy i kajdany niewoli, nadawać Jej- Polsce nowego piękna!

 

Tech. Pod Lublinem powstanie fabryka, gdzie prace znajdzie 350 osób

TECH

Wschód Polski przyciąga coraz więcej inwestorów. Jeszcze kilka lat temu planów inwestycyjnych nie miało tu ponad 80 proc. firm. Teraz fabryki lokują tu największe koncerny. Ruszyła właśnie budowa fabryki Varroc Lighting Systems w gminie Niemce pod Lublinem. Docelowo pracę znajdzie tam 350 osób, a inwestycja ma być gotowa w III kw. 2019 roku. – Braliśmy pod uwagę różne lokalizacje. To, co nas przyciągnęło, to wykwalifikowana kadra, dobra współpraca z władzami lokalnymi i korzystna lokalizacja – podkreśla  Bartosz Mackford, dyrektor zakładu Varroc Lighting Systems.

– W III kwartale 2019 roku zakład Varroc Lighting Systems będzie już otwarty. Pełne moce produkcyjne zamierzamy osiągnąć w 2020 roku – wskazuje w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Bartosz Mackford, dyrektor zakładu Varroc Lighting Systems.

Podlubelska fabryka będzie drugą lokalizacją Varroc w Polsce (po otwartym w 2017 roku w Krakowie Centrum Inżynierii) i czternastą fabryką na świecie. Budowa już ruszyła, a w obiekcie o powierzchni ponad 25 tys. mkw. zatrudnienie znajdzie 350 osób.

Życie. Przez powiaty i gminny pojedziemy lepszymi drogami

ŻYCIE

Skontrolowane przez NIK samorządy prawidłowo przygotowały oraz zrealizowały inwestycje drogowe finansowane ze środków Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej w latach 2016 - 2019. Za fundusze, które przez pierwsze jego trzy lata, wykorzystano prawie w całości, zbudowano i zmodernizowano, w czterech skontrolowanych województwach, blisko 1,5 tys. km dróg. Poprawił się stan techniczny lokalnej sieci drogowej.

Życie. Dokąd płyną miliony ze spółek Skarbu Państwa?

ŻYCIE

Skontrolowanych dwadzieścia spółek Skarbu Państwa wydało ponad 1,5 mld zł na działalność sponsoringową oraz zakup usług doradczych i medialnych. Większość z nich, mimo wydatkowania ogromnych sum, nie przestrzegało ustanowionych przez siebie zasad i procedur w tym zakresie. Do najważniejszych nieprawidłowości NIK zaliczyła prowadzenie sponsoringu pomimo ujemnego wyniku finansowego, sponsorowanie przedsięwzięć, które nie zostały ujęte w planach, a także niegospodarne wydawanie środków. Izba zwróciła także uwagę, że spółki Skarbu Państwa tworzące Polską Fundację Narodową, która miała wspierać promocję polskiej gospodarki, a przez to ułatwiać Fundatorom osiąganie celów biznesowych, praktycznie nie mają wpływu na jej działania. Jest to o tyle niepokojące, gdyż zgodnie ze statutem, spółki te mają przelać na konto Fundacji ponad 633 mln zł w ciągu 10 lat (do 2026 roku).
 

Życie. Narasta konsumpcjonizm

ŻYCIE

Nasilający się konsumpcjonizm można zaobserwować najlepiej w okresie przedświątecznym – chociażby w Black Friday, czyli Czarny Piątek, kiedy obroty sklepów potrafią wzrosnąć nawet o kilkaset procent. W opozycji do nadmiernego kupowania i gromadzenia dóbr stoi Fair Trade, czyli ruch sprawiedliwego handlu. Cieszy się rosnącą popularnością zarówno globalnie, jak i w Polsce, gdzie sprzedaż produktów z certyfikatem Fairtrade w ubiegłym roku wzrosła o 50 proc. Ekspertka wrocławskiej Wyższej Szkoły Bankowej podkreśla, że kluczowe dla jego rozwoju jest budowanie świadomości konsumentów.

– W krajach rozwiniętych zdecydowanie można mówić o konsumpcjonizmie. Jest to trend, który generuje nadmierne kupowanie. Mówi się nawet o czymś takim jak fast-fashion, czyli „szybko, tanio i jak najwięcej”, i to jest zjawisko dotyczące krajów bogatych, rozwijających się. W Polsce zjawisko konsumpcjonizmu także występuje. Korzystamy z takich okazji, jak obniżki, promocje, więcej kupujemy. Jesteśmy krajem na dorobku, my chcemy więcej kupować, chcemy dogonić – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes dr Katarzyna Kulig-Moskwa, ekspert Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

Leszno. Mikołajki w Jump World Leszno !!!

LESZNO

Szanowni Państwo,  Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do odwiedzenia naszego parku trampolin w Lesznie na ul. Okrężnej 19A oraz

nawiązania szerszej współpracy w zakresie zajęć dla grup szkolnych/półkolonii w ramach lekcji WF.

Dlaczego warto przyjść do JumpWorld Leszno na zajęcia zorganizowane ?

  • Zajęcia w formie zabawy prowadzane są przez animatorów, dlatego nie musisz martwić się o ich przebieg oraz bezpieczeństwo swoich podopiecznych.

  • Park trampolin jest świetną alternatywą dla standardowej lekcji WF - aktywność fizyczna połączona z bezpieczną rozrywką

  • Możesz dokonać rezerwacji, dzięki czemu masz pewność, że wszystkie atrakcje będą dostępne, a każdy z uczniów będzie mógł z nich spokojnie skorzystać!

  • Opiekunowie grupy – wstęp, oraz napoje gorące z bufetu gratis

Kontakt

Jeśli chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami, napisz.

Polubili nas

Polecamy

xvy
Osieczn24
Tuesday the 15th. . Hostgator coupon - All rights reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce Czytaj więcej....

Akceptuj pliki Cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information