Dziś jest r. Imieniny obchodzą
Aktualności
Biznes.
BIZNES
Kilka tysięcy gospodarstw domowych nie miało prądu po piątkowych burzach, które przeszły przez Polskę. Gwałtowne nawałnice i wichury, które miały miejsce dokładnie rok temu, w szczytowym momencie pozbawiły energii nawet kilkaset tysięcy domów. Dzięki podpisanemu przez operatorów systemów dystrybucyjnych porozumieniu usuwanie masowych awarii sieci elektroenergetycznych ma być sprawniejsze, a czas przerw w dostawach prądu może być znacznie krótszy.
Źródła: newseria.pl
Polub nas na facebooku
Pogoda
Statystyka
Ostatnie wydarzenia
Brak wydarzeń |
Wiadomości
Wiadomości z Wielkopolski
-
Arsenał Kultury
-
SPORTOWA MAPA POWIATOWEJ 17 - Czerwonak
Dzisiaj odwiedzamy gminę Czerwonak, a o klubowe oblicze tego miejsca pytamy wójta Marcina Wojtkowiaka.
-
Nierówne standardy w rozpatrywaniu wniosków przez Młodzieżową Radę Miasta?
Młodzieżowa Rada Miasta Poznania nie dała patronatu pierwszemu wieczorowi literackiemu poświęconego Błogosławionej Natalii Tułasiewicz.
Wiadomości z kraju
Fakty z Polski

-
Jechał pod prąd na A1, zderzył się z prawidłowo jadącym autem
Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w wypadku na autostradzie A1 na wysokości węzła Pelplin w województwie pomorskim.
-
Sztuka pomagania. Sukces projektu Sztuka Teraz i wsparcie dla Szlachetnej Paczki
20 lutego w Domu Aukcyjnym Desa Unicum w Warszawie odbyła się licytacja ponad stu dzieł znakomitych polskich artystów, wybranych przez grono wybitnych ekspertów i kuratorów. Kupców znalazły m.in. prace Edwarda Dwurnika, Adama Bakalarza, Edwarda Lutczyna, Normana Leto, Szymona Kobusińskiego, Anny Włoczek czy Katarzyny Kukuły. Za rekordową cenę 22 tysięcy złotych. sprzedano obraz Andrzeja Lichoty. Dochód z aukcji trafi do młodych artystów i kuratorów oraz wesprze działalność Szlachetnej Paczki. Kwota wylicytowanych wczoraj dzieł wyniosła 226...
-
Gdańsk: Pomnik księdza Henryka Jankowskiego zostanie ponownie postawiony
Nastąpił zwrot w sprawie pomnika księdza Henryka Jankowskiego przewróconego w nocy przez trzech mężczyzn w Gdańsku. Monument nie trafi jednak do magazynu. Został już przekazany społecznemu komitetowi jego budowy.
Wiadomości z kraju
Fakty w RMF 24

-
Montażysta "Zimnej wojny: Praca przy tym filmie była nietypowa
Ponad 30 dni zdjęciowych do "Zimnej wojny" zrealizowano w regionie łódzkim. Również samą Łódź można zobaczyć w polskim filmie nominowanym do Oscara w trzech kategoriach.
-
Jechał pod prąd na A1, zderzył się z prawidłowo jadącym autem
Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w wypadku na autostradzie A1 na wysokości węzła Pelplin w województwie pomorskim.
-
MŚ w Seefeld: Hula bez błysku, nie wystartuje w kwalifikacjach
Na dużej skoczni w austriackim Innsbrucku trwają ostatnie przygotowania do narciarskich mistrzostw świata. W czwartkowym drugim treningu najlepszy okazał się lider Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi. Z Polaków startował tylko Stefan Hula, który zajął 30 i 22 miejsce. Tym samym nie przekonał do siebie trenera i nie wystartuje w piątkowych kwalifikacjach.
Ze świata (interia.pl)
-
Prezydent Litwy z wizytą w Polsce. "Rosja pogłębia stan zagrożenia w naszej części Europy"
Od ceremonii oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego prezydent Litwy Dalia Grybauskaite rozpoczęła w czwartek popołudniu dwudniową wizytę w Polsce, gdzie została powitana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Głowy państw rozmawiały m.in. o sytuacji na Ukrainie czy budowie gazociągu Nord Stream 2.
-
Ministrowie obrony Polski i Litwy podpisali porozumienie ws. współpracy wojskowej
Ministrowie obrony Polski i Litwy Mariusz Błaszczak i Raimundas Karoblis podpisali w czwartek porozumienie o ustanowieniu bezpiecznej łączności do wymiany informacji radiolokacyjnych oraz dokumenty związane z dowództwem Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód w Elblągu.
-
RMF: Rosja zakończyła testy nowej broni
Rosja zakończyła testowanie nowej, zabójczej broni, o której wczoraj wspomniał w orędziu prezydent Władimir Putin. Chodzi o podwodnego, atomowego drona "Posejdon", który może przenosić ładunki jądrowe. To dron o praktycznie nieograniczonym zasięgu - podaje RMF FM.
Fakty ze świata

-
Corbyn ostrzega przed "bardzo poważnym" ryzykiem brexitu bez umowy
Lider brytyjskiej opozycyjnej Partii Pracy Jeremy Corbyn ostrzegł przed "bardzo poważnym" ryzykiem wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy, oceniając, że premier Theresa May "stała się zakładnikiem zdecydowanych zwolenników brexitu".
-
KE: Czesi nie mają prawa kontrolować całego importu polskiej wołowiny
"Każdy kraj członkowski UE ma prawo przeprowadzać kontrole, ale muszą one jednak być proporcjonalne i po uprzednim dokonaniu oceny ryzyka" - powiedziała dziennikarce RMF FM rzeczniczka Komisji Europejskiej Anca Paduraru.
-
Atomowy "Posejdon". Rosja zakończyła testy nowej broni
Rosja zakończyła testowanie nowej, zabójczej broni, o której wczoraj wspomniał w orędziu prezydent Władimir Putin. Chodzi o podwodnego, atomowego drona "Posejdon", który może przenosić ładunki jądrowe. To dron o praktycznie nieograniczonym zasięgu.
Wywiady

-
Ryszard Petru gościem w Popołudniowej rozmowie w RMF FM
Gościem Popołudniowej rozmowy w RMF FM będzie przewodniczący partii Teraz! Ryszard Petru. Z naszym gościem porozmawiamy o wspólnych opozycyjnych listach do Parlamentu Europejskiego i o miejscu jego partii w Koalicji Obywatelskiej. Zapytamy też o finansowanie mediów publicznych, o zburzony pomnik ks. Henryka Jankowskiego i o watykańską misję jego partyjnej koleżanki Joanny Scheuring-Wielgus.
-
Kosiniak-Kamysz o powrocie Tuska: Nie wierzę w rycerza na białym koniu
„Nie wierzę w rycerza na białym koniu. Nie będziemy tutaj wyczekiwać z utęsknieniem na nikogo, bo trzeba zakasać rękawy, wziąć się do roboty i samemu wygrywać wybory” – tak Władysław Kosiniak-Kamysz w Porannej rozmowie w RMF FM odpowiedział na pytanie, czy jego partia oczekuje powrotu Donalda Tuska do Polski. „Co naprawdę zrobi Donald Tusk, dowiemy się pewnie dopiero po eurowyborach” – dodał.
-
Borowczak: Nie wierzę we wspólne świętowanie 4 czerwca. Jest wielki rozłam
"Absolutnie nie wierzę we wspólne świętowanie 4 czerwca. Jest wielki rozłam i wykopany głęboki dół" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM poseł PO i były działacz opozycji demokratycznej w PRL Jerzy Borowczak. "Dla wszystkich będzie miejsce (na obchodach 4 czerwca – przyp. red.), ale czy będą chcieli w tym uczestniczyć?" - pyta gość Marcina Zaborskiego. I dodaje: "Wiemy, jakie jest stanowisko pana prezydenta i opcji dzisiaj rządzącej co do 4 czerwca. Nie uważają tego za sukces, za zwycięstwo. Mówią obraźliwe rzeczy o 4 czerwca, o...
Sportowe fakty
Wiadomości żużlowe
A to ciekawe...

-
Breakdance dyscypliną olimpijską w Paryżu? Byłby debiut
Breakdance, wspinaczka sportowa, surfing i skateboard znalazły się na liście dyscyplin, które chcą na zaproszenie włączyć do programu igrzysk w Paryżu w 2024 roku organizatorzy. Pierwsza z nich czeka na debiut w zmaganiach olimpijskich.
-
Pies czekał przy drodze. Policjant wstrzymał ruch, by go przepuścić
To mógł być bardzo ciężki dzień dla psa w Czelabińsku. Czekał na zimnie, aby móc przejść przez ulicę. Niestety sznur samochodów sunął nieprzerwanie, nie dając szansy na bezpieczne przekroczenie jezdni. Z pomocą przyszedł policjant który zatrzymał ruch i umożliwił psiakowi przedostanie się na drugą stronę. Kiedy zwierzę przeszło przez jezdnię, policjant natychmiast wznowił ruch, sprawiając że nie powstał korek.
-
Kocica spadkobierczynią Karla Lagerfelda? "Nie bójcie się, starczy dla każdego"
Kotka Choupette może odziedziczyć spadek po Karlu Lagerfeldzie. Niebagatelny - bo liczący około 200 milionów dolarów. "Nie bójcie się. Jest tego tyle, że starczy dla każdego"- miał mówić światowej sławy kreator mody. Lagerfeld był tak zakochany w swojej pupilce, że - jak mówiono - byłby gotowy ją nawet poślubić.